3. liga: Snina vyťažila z hry na jednu bránu iba gól

Sportnet|8. sep 2015 o 18:21

V 7. kole 3. futbalovej ligy sa futbalisti MFK Snina predstavili v Trebišove, kde si pripísali tri body.

V 7. kole 3. futbalovej ligy Východ sa futbalisti MFK Snina predstavili v Trebišove, kde si po najtesnejšej výhre pripísali tri body. V tabuľke je Snina štvrtá, len bod za druhými Lipanmi.

TREBIŠOV/SNINA. Trebišov zostúpil z II. ligy a ukazuje sa, že nie je to mužstvo, ktoré by vážne konkurovalo ani väčšine treťoligových tímov.

Sninčania cestovali na južný Zemplín v nevďačnej úlohe favorita a aj túto rolu svojím vystúpením na ihrisku potvrdili, aj keď si priviezli len chudobné víťazstvo.

Sninčania začali vo veľkom štýle a už v 3. minúte Pčola unáhlene zakončil vo výhodnej pozícii. Ten istý hráč zakrátko zahrával trestný kop po faule na Bednára, do lopty sa oprel celou silou, ale trafil iba múr domácej obrany.

Hostia boli jednoznačne pánmi na ihrisku, dobre kombinovali a z jednej takejto akcie sa dostal do šance v 12. minúte Červeňák, ale strelil iba do vybiehajúceho brankára.

Červeňákovi nevyšla ani ďalšia strela, s ktorou sa veľmi poponáhľal. Ako–tak sa z defenzívy po štvrťhodine vymotali aj domáci a Ľalik sa z diaľky pokúsil ohroziť Lojku.

Červeňák potom pekne vysunul Popoviča, ten si ešte robil v päťke priestor zaseknutím lopty, ale ľavačkou poslal na Kostura iba propagačnú strelu, s ktorou brankár Slavoja nemal žiadne problémy.

Po 20 minútach hry sa nesmelo odvážili zaútočiť aj domáci, ale Levický poslal na Lojku slabú strelu. Potom bol v čistej šanci stiahnutý na zem Ferko, ale rozhodca nezapískal. Po polhodine hry sa opäť ukázali domáci a strela z vyše 30 metrov bola iba zúfalým trebišovským výkrikom do tmy.

Po akcii Popoviča s Červeňákom strieľal nádejne Pčola, ale loptu minula bránu. Až v samom závere polčasu sa hostia dočkali, keď Červeňákovu strelu spoza šestnástky brankár Kostur vyrazil pred seba a Ferko ju s prehľadom poslal do siete – 0:1.

Prevaha góly nepriniesla

Obraz hry sa ani po zmene strán nezmenil. Slavoj úpenlivo bránil, Sninčania vehementne dobýjali priestor pred bránkou súpera.

V 49. minúte Popovič naservíroval loptu na hlavu Lukáča, ale tomu bolo brvno prinízko.

Onedlho Popovič znovu centroval, tentoraz hlavičkoval Dický, ale iba do náručia brankára.

V 52. min. Červeňák poslal prihrávku Pčolovi, ten sa šikovne uvoľnil, krížnou strelou brankára prekonal, ale lopte stal v ceste na bránkovej čiare obranca Vereb a odkopol ju do autu.

Popovič v 70. minúte mal podobnú príležitosť, ale brankár výborne na jeho strelu zareagoval. Po faule na Červeňáka kopal priamy kop Popovič, ale opäť úradoval Kostur. Rovnako o chvíľu sa zaskvel pri Pčolovom pokuse.

V 88. minúte ešte Sninčania dotlačali po rohovom kope loptu do brány, ale gólový efekt z toho nebol.

Trebišov - Snina 0:1 (0:1)

Gól: 45. Ferko.

Pred 100 divákmi rozhodoval Ištoňa. ŽK: Cortez (TV).

SNINA: Lojka - Lukáč, Dický, Ferko (84. Hanc), Hišem, Jankaj, Popovič (90. Hreha), Wiener, Pčola, Červeňák, Bednár.

Ostatné zápasy 7. kola: Moldava – Giraltovce 0:1, Vranov – Lipany 0:3, Krásna – Pušovce 1:0, Veľ. Revištia – V. Opátske 2:1, Bard. N. Ves – Sabinov 3:0, Stropkov – Plavnica 1:4, Prešov B – Futura Svidník 4:2.