Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

5. liga: Kanonáda Ptičieho v Hanušovciach

V 5. futbalovej lige Vihorlatsko – Duklianskej sa hralo 5. kolo. Zápas Stakčín – Kamenica nedohrali pre inzultáciu rozhodcu.

FK Humenné – Kochanovce 3:0 (1:0)

Góly: 45. P. Petričko, 73. M. Babin, 87. N. Sališ. ŽK: 29. J. Šaro – 75. J. Kudravý. Rozhodca: T. Miklóš ml. ŽK: Šaro – Kudravý

Humenné: D. Vohár – J. Šaro (46. T. Mitník), M. Mikloš, M. Babin, J. Babin – C. Vasiľ, P. Vasiľ, P. Petričko – P. Jurov, V. Voroňák (88. D. Šatník), N. Sališ (89. P. Polák).

Kochanovce: I. Bumbera – D. Kulman, V. Gaľo, M. Rada, M. Kolesár – J. Kudravý, P. Murinčák, M. Šimai, P. Šamo – S. Soták, T. Sima.

Derby prilákalo na tribúnu štadióna Pri mlyne viac ako 300 divákov. Úvod patril domácim, v 2. min. delovku C. Vasiľa Bumbera v páde kryl, v 7. min. gólman hostí vychytal aj Petrička. V 10. a 12. min. odpovedali hostia. Hlavička Kudravého a strela Šama poriadne vystrašili Vohára. Hostia akoby ubrali plyn, domáci Jurov v 17. min. mieril tesne nad, v 23. min. C. Vasiľ strelou z 35 metrov takmer prekvapil Bumberu a v 32. min. strelu Voroňaka Jurov nezasiahol. V 34. min. sa mohli radovať hostia, Šamo vyzvŕtal mladíkov v obrane FK, ale jeho strela z 8 metrov nemala razanciu a Vohár ju bezpečne pri pravej žrdi chytil. Na druhej strane domáci Sališ bombou trafil z blízka len prsia kochanovského brankára. Za nepremenené šance mohli domáci pykať, keď v 40. min. Simov tečovaný center skončil na hornom brvne. Snaha futbalistov FK bola korunovaná v 45. min., keď po závare Petričkova falšovaná strela sa od ľavej žrde dokotúľala za bránkovu čiaru. V druhom polčase si domáci strážili jednogólový náskok, prekvapila však pasivita hostí. Až v 66. min. roztlieskal tribúnu domáci kapitán Jurov, po ktorého strele sa bravúrnym zákrokom vyznamenal Bumbera. V 73.min. po brejku a centri P. Vasiľa chýbal Jurovovi opäť povestný krôčik. Hosťom patril krátky úsek hry medzi 65. a 70. min., z nátlakovej hry však nič nevyťažili. Naopak, po rohovom kope Jurova M. Babin v 73. min. zvýšil na 2:0, o minútu strelu Kochanovčana Kudravého obrana zblokovala. V 87. min hostia zle zahrali ofsajdovú pascu do ktorej sa nechytil Sališ a po sóle takmer z pol ihriska stanovil konečný výsledok na 3:0.

Zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí ukázali viac vôle, nasadenia a snahy po víťazstve.

Jasenov – Čierne n/T 2:1 (1:1)

Góly: Shevchenko, vlastný - Poláček. ŽK: Calegari

Jasenov: Behun – Kríž, Tomčák, Chalupka, Čerhit, Porvazník, Calegari, L. Kuzma, Shevchenko, T. Kuzma, Goga (Dudura, Kuklyshyn, Barnišin)

V 22. minúte po Kuzmovej nahrávke otvoril skóre zápasu ľavačkou Shevchenko, ktorý loptu poslal do protipohybu brankára. Ale už o pár minút neskôr hosťujúci Poláček nekompromisnou strelou pod brvno vyrovnal. Domáci opäť zapli a Calegariho strela z jednej lízala bočnú sieť. Po prvej polovici hry musel pre zranenie zo zápasu odstúpiť Porvazník. V 57. minúte vystrelil Chalupka spoza šestnástky po zemi, loptu ešte tečoval hosťujúci hráč Grega a tá skončila v sieti. Vydarený brejk zaznamenal Kuzma, ktorý obišiel aj brankára, ale vo finálnej fáze trafil len tyčku. Ďalšiu šancu domácich spálil Chalupka, ktorý po rohovom kope z päťky prekopol bránu. A tak sa domáci tešili z trojbodového zápisu.

Stakčín – Kamenica n/C 0:0, nedohrané

ŽK: Čopák, Tabaka (2x ČK)

Stakčín: Izai– Jelinek, Kuznecov, Kuznetsov, Aľušik, Veselovskyy, Marinič, Kirňak, R. Iskajc, Kapraľ, Harmaňoš (Mandzák)

Kamenica: Burda – O. Čabák, Čopák, Kislan, Mišľan, Mikula, D. Šedzmak, Benec, Tabaka, Albičuk, Mihalič

Derby sa hralo v prvom polčase za dažďa. V 17. minúte pohrozil z priameho kopu Harmaňoš, brankár hostí strelu na dvakrát chytil. O päť minút skúšal ten istý hráč strelu z 20 metrov, lopta však minula bránu. V 50. minúte ani po hlavičke Jelinka si lopta cestu do siete nenašla. Potom prišla 72. minúta. V rýchlom slede si hosťujúci Tabaka vykoledoval dve žlté karty a o minútu neskôr po faule na Harmaňoša v pokutovom území hosťujúci hráč inzultoval rozhodcu, ktorý následne ukončil zápas.

Hanušovce n/T – Ptičie 0:7 (0:4)

Góly: Čerňa 2, Kirvej 2, Bešák, Melník, Kolník. ŽK: Horvát

Ptičie: Dudič – Džubák, Lancoš, Karas, Melník, Patarák, Kolník, Čerňa, Gabák, Kirvej, Bešák (Galica, Kolesár, Tracik, Hajdučko)

Hostia sa už z prvej akcie, po utešenej strele Čerňu, ujali vedenia. O štyri minúty nato strelou pod brvno zvýšil Bešák. Náskok hostí upravil svojim druhým gólom Čerňa. Ďalšiu strelu domáci Verčimák vyrazil s námahou na roh. Na druhej strane mali domáci dve sľubné šance, ale tie s prehľadom vyriešil Dudič. V 33. minúte strela Kirveja tesne preletela ponad brvno. V 38. minúte strelou spoza šestnástky vymietol šibenicu Melník. Tesne pred koncom polčasu vytiahol Dudič ďalší skvelý zákrok po strele domáceho Daňa. Na začiatku druhej polovice Kirvej s prehľadom obišiel aj stopéra hostí a zvýšil už na 5:0. V 57. minúte prišiel najkrajší moment zápasu, Melník strelou od brvna upravil na 6:0 pre hostí. Potom po faule hosťujúceho Džubáka v šestnástke, trafil z penalty Daňo pravú žrď. V 71. minúte Kirvej strelou z 20 metrov pridal siedmy gól Ptičieho. V 83. minúte ešte Melník z priameho kopu nastrelil brvno.

Ostatné výsledky 5. kola: Soľ – Bystré 3:0, Sačurov – N. Hrušov 0:3, Sedliská – Hencovce 2:1.