Hokejová cesta Humenného do I. ligy trvala 80 rokov (II.)

Hokejisti Chemkostavu Humenné zo začiatku 80. rokovZľava hore: I. Čapka, J. Kapustník, K. Holomaň, I. Kušnierik, Ľ. Štefek, P. Jakubčo, Ľ. Lorinc, J. Gažo, M. Schwarzbacher, B. Sekerák, I. Ivan, kapitán Z. Hybner, sedia zľava: Ľ. Divulit, M. Hudák, J. K (Autor: archív)
Sportnet|3. sep 2015 o 00:00

Bitky, kameň do autobusu a lepšie Michalovce. Divoká sezóna 1982/83.

Počas prechádzky históriou humenského hokeja sa určite treba pristaviť pri krajských majstrovstvách (KM) ročníka 1982/83. Dôvodov je viac. Hlavným predovšetkým neuveriteľná kolísavosť výkonnosti mužstva od zápasu k zápasu a ešte aj počas priebehu zápasu. A potom tiež niektoré sprievodné javy hokejových stretnutí. Viac smutné, ako veselé.

Bitkári zo Strážskeho

Začiatkom roka 1983 na umelom ľade pod holým nebom zohrali Humenčania priateľské stretnutie s dlhoročným účastníkom 2. ligy Sp. Novou Vsou.

V prvej tretine viedli 4:2, nakoniec prehrali 5:6, keď ich góly strieľali Mrukvia, Holomaň, Hudák, Kordoš, Schwarzbacher a Divulit. Traja z nich (Mrukvia, Kordoš, Divulit) boli predtým prvoligoví hokejisti, Mrukvia aj reprezentant.

Chemkostav Humenné napriek kvalitnému kádru v krajských majstrovstvách nerobil najlepšie výsledky.

Ešte pred Vianocami pustil perie doma s Vranovom n/T, a tak sa pred Silvestrom chcel rehabilitovať víťazstvom v Strážskom.

Dlho to s nimi u susedov pri Laborci nevyzeralo dobre, až kým si pred koncom zápasu po zranení Misníka usadol na 5 minút na trestnú lavicu bitkár Lošonský. Sajko dal dva góly v presilovke a bolo vymaľované.

Po zápase pokračovali Strážčania vo vyčíňaní a za neprístojnosti im zastavili na nasledujúci zápas s Vranovom n/T klzisko a utŕžili kontumačnú prehru 0:5.

Domov»Sportnet na východe»Hokejová cesta Humenného do I. ligy trvala 80 rokov (II.)