Streda, 15. august, 2018 | Meniny má Marcela

IV. liga: Medzilaborce inkasovali šestku, Radvaň ju nastrieľala

Debakel v 4. kole 4. liga, skupiny Sever, pod Tatrami utrpeli Medzilaborčania, ktorí experimentujú so zostavou,

Nečakaný debakel v 4. kole 4. liga, skupiny Sever, pod Tatrami utrpeli Medzilaborčania, ktorí neustále experimentujú so zostavou. Radvaň si tentoraz pri Laborci futbal užívala a rovnako aj Ajax pri Oľke.

Radvaň n/L – Kendice 6:1 (3:0)

G: 16. a 32. D. Legdan, 18. a 53. R. Ljubarskij, 70. V. Fuča (vlastný), 82. M. Macej – 79. M. Hajník. ŽK: 65. M. Gadžo, 65. I. Komjatý – 70. M. Hajník. R: Dušek. D: 140

Družstevník: Sakalik – Gadžo, P. Havrilčák (71. P. Čeremeta), G. Horvát, Ljubarskij, Legdan, Komjatý, J. Kuzma, S. Karnaj (31. P. Murdzík), Paraska, Š. Pčola (46. J. Macej)

Tréner Radvane L. Kocurišin mal k dispozícii široký káder kvalitných hráčov a proti slabšiemu, ale snaživému súperovi si mužstvo vyskúšalo viaceré herné situácie priamo na ploche. Domáci začali nátlakovou hrou a už v 3. min. Paraska po rohu trafil na bránkovej čiare kendického gólmana. V 9. min. Komjatýho tvrdú strelu kryl rovnako brankár hostí a onedlho nato po peknej kombinácii Ljubarského nožničkám nedovolil preniknúť do siete obranca. V 16. min. Karnajov prudký center už Legdan s prehľadom premenil na gól. Ani nie o dve minúty dezorientovaní hostia rozohrali štandardnú situáciu rovno na nohu Ljubarskému a ten do prázdnej brány skóroval druhý raz. V 27. min. mal šancu Pčola, ale nedal. O päť minút neskôr už Legdan odvážnou rybičkou umiestnil loptu do horného rohu brány – 3:0.
V 2. polčase domáci pokračovali v ťažení na súperovu bránu, Ljubarskij po Legdanovej prihrávke zvýšil, o chvíľu Paraskovu strelu brankár s námahou zneškodnil. Komjatý sa potom ešte len zastreľoval, ale v 64. min. sa odhodlal z polovice ihriska k sólu a zakončil ho gólom. V 70. min. si dali hostia vlastný gól. V 75. min. po rohu Horvát zblízka hlavou netrafil bránu. Hostia znížili tvrdou strelou z priameho kopu. Nasledovali rad – radom šance Radvane až nakoniec Macej pri svojej ouvertúre v jej drese dal svoj prvý gól a upravil na konečných 6:1.

Svit - Medzilaborce 6:0 (3:0)

G: Mičko 3, Pitoňák 2, A. Tropp. ŽK: Gaľ, Polaščik, Kuruc. R: Denis Tirpák

Medzilaborce: Sliž - Čabala, Petruňo, Gaľ, Karsa - Lučko, Chripák, Guba, Polaščik - Potoma, Kuruc (M. Višňovský, V. Višňovský, Sopko)

Domáci, ktorí sa netaja postupovými ambíciami, začali stretnutie podľa svojich predstáv a už v 5. min. hlavou Mičko otvoril skóre stretnutia. Medzilaborčania sa postupne osmelili a mali aj strelecké príležitosti, ale pokusom Gubu a Karsu chýbala presnosť. Domáci udreli v 30. min., keď opäť Mičko zvýšil skóre stretnutia. V 38. min rozhodca odpískal pokutový kop, no mladý Sliž vychytal domáceho Pitoňáka. Hneď v 39. min A. Tropp zužitkoval prihrávku brata Mariána a zvýšil. Aj úvod 2. polčasu patril aktívnejším domácim a obrana Spartaka dvakrát inkasovala v krátkom slede: v 49. min nikým nekrytý Pitoňák a v 54. min. pohotový Mičko upravili skóre stretnutia. V 67. min. sa A. Tropp vyhol ofsajdovej pasci a pohodlne zvýšil. Medzilaborčania sa len sporadicky dostávali pred domácu bránu, za zmienku stojí strelecký pokus Čabalu, ktorý tesne minul. Hráči Spartaka tak cestovali domov s prehrou 0:6.

Ajax Pakostov – Dlhé Klčovo 4:1 (3:0)

G: Fedorko 2, Dubas, Tomčák. ŽK: Berdák, Fedorko, Dubas. R: Martin Filipák

Ajax Pakostov: Klamár - Gombita, Berdák, Andraško, Rudý - Hubcej, P. Ragan, Tomčák, Slavkovský – Fedorko, Dubas (Karabin, J. Ragan, S. Ragan)

Úvod patril domácemu Ajaxu a už v 10. min po centri Fedorko z voleja krížnou strelou otvoril účet stretnutia. Hneď na to ten istý hráč využil zaváhanie hosťujúcej obrany a dotlačil loptu do siete. Následne po chybe domácej obrany a hlavičke hosťujúceho útočníka sa vyznamenal brankár Klamár. V nasledujúcich minútach zápasu šance Dubasa a Tomčáka ostali nevyužité. Na 3:0 z rýchleho protiútoku zvýšil Dubas krížnou strelou. Druhý polčas začali lepšie hostia a strela z priameho kopu skončila na brvne domácej brány. Vzápätí na to brankár Klamár kryl dve strely spoza 16-ky. Po rohu hostí sa presadil útočník Béreš a zabezpečil prvý a posledný gól pre svoje mužstvo. Na strane domácich sa do šance dostali Dubas aj Fedorko, ale tieto šance nevyužili, pretože brankár hostí ich strely vychytal. V závere stretnutia z priameho kopu Tomčák strelou do šibenice zvýšil na konečných 4:1.