Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Pod Duklou boli s výsledkom spokojní Sninčania

Rozhodli dva góly za dve minúty. Zajtra domáca premiéra s Vranovom.

František Hanc. Spokojný s výsledkom, s hrou menej.František Hanc. Spokojný s výsledkom, s hrou menej. (Zdroj: Miroslav Porochnavý)

SNINA. V tretej futbalovej lige cestovali sninskí futbalisti na zápas s humenským ŠK Futura na svidnícky štadión.

Práve tam totiž bude mať humenský klub v kategórii seniorov domáce prostredie.

Sninská výprava veľa informácií o svojom súperovi nemala, no napokon sa spod Dukly vracala s plným trojbodovým ziskom po výhre 2:0.

Za dve minúty

O výsledku rozhodla pasáž úvodu druhého polčasu. V 51. minúte zahral Popovič štandardnú situáciu iba do múra, lopta sa dostala k Dickému, ktorý si všimol práve bežiaceho Popoviča z druhej vlny, posunul loptu za obranu a sninský stredopoliar bez účasti v ofsajdovom postavení tutovku využil.

Hneď o dve minúty po tečovanej prihrávke sa lopta dostala k Červeňákovi, ktorý na pravej strane našiel Ferka a ten nekompromisne krížnou strelou zvýšil sninské vedenie.

Znaky úvodu sezóny

Po trojbodovom výsledku tak mohol mať sninský tréner blízko k spokojnosti.

„Bol to typický zápas začiatku sezóny. Pre nás to bol špecifický zápas z toho dôvodu, že sme nevedeli, aký súper proti nám nastúpi. Či budú na druhej strane aj niektorí futbalisti z humenského kádra alebo len svidnícki. Prvý polčas bol obojstranne rozpačitý, nervózny, možno aj vplyvom dusného počasia veľa futbalovej kvality nemal. Až po obrátke sa to z našej strany zlepšilo, dva „zlepené“ góly určili naše víťazstvo. Súpera hodnotiť nebudem, možno sa jeho káder ešte obmení, z našej strany to nebol oslnivý výkon,“ poznamenal František Hanc na margo „derby“ podľa názvu mužstiev.

Chystajú odplatu

Treťoligisti pokračujú anglickým týždňom. Po nedeli prichádza ďalší zápas hneď v stredu.

Sninčania na svojom trávniku privítajú Vranov, na ktorý nemajú z uplynulej sezóny vôbec dobré spomienky. Doma prehrali 0:1 a u súpera 0:2...

„Vieme o tejto bilancii, Vranovčanom máme čo vracať. Nachystáme sa čo najlepšie, s cieľom, aby v prvom domácom zápase sezóny ostali body doma,“ dodal sninský tréner.