Nedeľa, 27. september, 2020 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Pred prázdninami ešte bronzy Lenky Melničákovej a štafety

V Košiciach sa stretli najlepší 11– až 12-roční plavci kategórie B na vrcholnom podujatí letnej plaveckej sezóny.

Pretekalo 128 dievčat a 101 chlapcov zo 43 oddielov z celej republiky.

KOŠICE. Preteky v 50-metrovom bazéne pre väčšinu štartujúcich plavcov, ktorí trénujú v krátkych 25-metrových bazénoch, sú veľkou neznámou a zároveň v nich vzbudzujú rešpekt.

Trojdňové zápolenia, rozdelené do štyroch poldňových blokov, dali poriadne zabrať každému. Tréneri plaveckého klubu Chemes Marián Tomahogh a Zoltán Kirschner dali na túto súťaž dôveru piatim dievčatám a dvom chlapcom, ktorí sa svojimi výkonmi nominovali do štartovného poľa pre majstrovstvá Slovenska dvanásťročných plavcov.

Lenka Melničáková pri svojich siedmich štartoch dokázala, že patrí k špičke na Slovensku, keď vždy doplávala v prvej osmičke najlepších. Polohovku na 200 m zvládla v osobnom rekorde 2:48.56, čo bol tretí najlepší čas a zisk bronzovej medaily. Tri štvrté priečky sú vždy pre pretekára boľavým a frustrujúcim umiestnením, Lenka na nich dochmatla na tratiach 400 m polohové preteky, 100 a 200 m prsia. Motýlik na 100 m doplávala na piatom mieste, šiesta sa umiestnila v stovke voľným spôsobom a ôsma na polovičnej trati.

Brali všetky kovy

Sarah Čajbiková v znakových disciplínach na 100 a 200 m doplávala zhodne na piatom mieste. Nina Vološinová bola na 200 m motýlik šiesta a na polovičnej, 100–metrovej vzdialenosti ôsma. Pre ďalšie dve humenské dievčatá boli úspechom umiestnenia v druhej osmičke najlepších.

Annamária Terkošová na 100 m motýlik skončila štrnásta a na 50 m voľný spôsob pätnásta.

Petre Frivaldskej namerali dvakrát v prsiach na 100 a 200 m šestnásty čas.

Dievčatá na týchto majstrovstvách štartovali aj v štafetách.

Šieste miesto si vyplávala štafeta 4x100 m voľným spôsobom za 4:59.02 v zložení Čajbiková, Frivaldská, Terkošová a Melničáková. Čas 5:21.77 v polohovej štafete na 4x100 m znamenal pre dievčatá PK Chemes pódiové umiestnenie.

Bronzové medaily si domov odnášajú Čajbiková, Melničáková, Vološinová a Terkošová.

Z chlapcov bol úspešnejší Samuel Onderišin a dvoma umiestneniami v prvej osmičke príjemne prekvapil.

V motýliku na 200 m doplával na piatom a na 400 m polohové preteky na ôsmom mieste. Štartoval v deviatich disciplínach a vo všetkých si vytvoril osobné rekordy.

Matejovi Kislanovi v motýliku na 200 m patrí deviata priečka a jedenásta za 400 m polohové preteky.