V 5. futbalovej lige, Vihorlatsko – duklianskej, sa hralo 25. kolo.

Sedliská – Stakčín 1:3 (1:1)

Góly: Balint – Kirňak 2, Veselovskyy. Rozhodoval: Štefan Reňo.

Stakčín: Dudič –Kapraľ, Telvak, Kudravý, Harmaňoš, Šelepec, Kirňak, Veselovskyy, Steco, M. Iskajc, Kuznecov (R. Iskajc, Keleman, Piteľ).

Bol to svižný zápas z oboch strán, padli pekné góly a hráči nastreľovali žŕdky a brvná len tak zvonili. Už v 5. minúte zastavil nedovolene hosťujúci brankár domáceho útočníka v šestnástke. Pokutový kop však Dudič bravúrne zneškodnil. Hostia však vyrukovali na súpera s nasadením a v 20. minúte po centri Kapraľa otvoril skóre zápasu Kirňak.

O štvrťhodinu domáci vyrovnali. Do spŕch tak odchádzali obe mužstvá zmierlivo. V prvých desiatich minútach druhej polovice sa strelou spoza šestnástky blysol Veselovskyy, lopta skončila na brvne, z protiútoku naopak domáci nastrelili tyčku. V 67. minúte sa po Kudravého hlavičke dostal k lopte Kirňak a poslal hostí do vedenia.

O štyri minúty nastrelil Kudravý tyčku, ale v 73. minúte sa už Veselovskyy nemýlil a pridal tretí presný zásah Stakčína. Domáci testovali tyčky Dudičovej brány a za zmienku stojí aj priamy kop Harmaňoša z 20 metrov.

Lopta opečiatkovala brvno domácej brány tak, že sa trasie možno doteraz. O tom, aká to bola delovka svedčí fakt, že odrazená lopta zasiahla Kudravého tak nešťastne, že musel byť ošetrovaný.

Hanušovce - FK Humenné 2:1 (0:1)

Góly: Komár, vlastný - Jurov. Rozhodovala: Zuzana Kováčová

FK: Šurin – Ďurik, Blahuta, Matej, Marjov, Bodnár, Pavúk, Szilvási, Tkáč, Jurov, Ivanko.

Od úvodných minút mali hru v rukách hostia. Už v 7. minúte po nádhernom centri Ivanka skóroval Jurov a Humenčania šli do vedenia. Domáci sa snažili vyrovnať hru a mali aj strelecké pokusy, tie však presné neboli. Po zmene strán pridali domáci na dôraze a v 61. minúte po spätnej prihrávke si hosťujúci Pavúk strelil gól. Už o pár minút neskôr domáci Komár gólom posunul domácich do vedenia. FK znervóznelo, hralo od týchto minút vyslovene zle, kombinácia viazla. Ku koncu zápasu však predsa len hostia zvýšili aktivitu, ale ich strelecké pokusy bezpečne kryl domáci gólman.

Kochanovce – Bystré 0:5 (0:3)

Góly: Vravec, Hreha, Novotný, Kundráš, Orosi. Rozhodoval: Michal Čeklovský

Kochanovce: Bumbera – Čerevka, J. Karnaj, Piskay, Gaľo, Zhytkov, S. Karnaj, Kimák, Šimai, Rada, Murinčák (Králik).

Kochanovčania po vynikajúcom zvrate minulý týždeň proti lídrovi, mohli po prípadnom víťazstve dotiahnuť svojho súpera na dva body. Nestalo sa a pod brekovským hradom utŕžili debakel. Hostia si zabezpečili tri body už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0. V druhom pridali ešte dva góly a postarali sa o nepríjemné prekvapenie na úkor Kochanoviec.

Vyšný Mirošov - Kamenica nad Cirochou 4:0 (3:0)

Góly: Varga 2, Šamo, Kentoš. Rozhodoval: Metod Ševčík

Kamenica: Burda –Mišľan, Friga, Šedzmák, Albičuk, Šuľak, Mihalič, Pecha, Vasiľko, Mažerik, T. Čabák (M. Čabák, Vasiľko, Lorenčík).

Vyšný Mirošov potvrdil nielen úlohu favorita, ale aj postup do vyššej súťaže. O úvodný gól domácich sa postaral Šamo a ešte do 26. minúty sa dvakrát presadil Varga. V druhom polčase si domáci vývoj zápasu kontrolovali a Kentoš štvrtým gólom skrášlil výsledok.

Sačurov - Udavské 3:1 (1:0)

Góly: Hric 2, Tokár - Timuľak. Rozhodoval: Michal Jakubčo

Udavské: Hvizďák – Boňko, Matta, Džugan, Harvilik, Meričko, Kuzma, Timuľak, Kopáč, Gajdoš, Kočan (Greško).

Pre Udavské bol tento zápas príležitosťou napraviť si pokazenú reputáciu z jari. Ale ani na ihrisku posledného Sačurova nedokázali Udavčania bodovať a ocitli sa na chvoste tabuľky. Domáci sa ujali vedenia v 31. minúte, pre Udavské tak nastal povel otočiť skóre v druhom polčase. Ich nádeje však zmaril v 51. minúte Tokár a o tri minúty neskôr späčatil výsledok svojim druhým presným zásahom Hric. Už tradičný strelec Udavského Timuľak sa postaral len o kozmetickú úpravu výsledku.

Legálne bývanie na Luniku IX: Rómovia ho postavia sami

Mesto im má poskytnúť pozemky. Platiť budú sami.