Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Súťaž pre malých šachistov vyvrcholila

Reinter Grand Prix v šachu mládeže v Humennom sa zavŕšil posledným kolom.

Zľava B. Štutika (2.), P. Lopata (1.) a L. Seman (3.).(Zdroj: alu)

Reinter Grand Prix v šachu mládeže sa zavŕšil posledným kolom. Tretí ročník súťaže, rovnako ako aj dva predošlé, organizovala nezisková organizácia Šachy Reinter pre šachistov zo širokého okolia podvihorlatskej oblasti, ale aj mimo nej.

HUMENNÉ. Súťaž pozostávala zo série desiatich samostatných šachových turnajov, ktorých sa mohli zúčastniť žiaci vo veku 5 až 14 rokov, spravidla začiatočníci s obmedzením šachovej výkonnosti (max. 1 400 Elo).

Do celkového hodnotenia sa všetkým započítavalo sedem najlepších výsledkov. Takmer identický model súťaže funguje s dlhou tradíciou vo viacerých slovenských mestách a jeho hlavný cieľ je podpora žiakov v snahe venovať sa šachu – strategickej hre rozvíjajúcej myslenie a pamäť.

V Humennom trénuje v šachových krúžkoch na školách niečo vyše 100 žiakov a mnohí z nich si s podporou rodičov prišli zasúťažiť aj cez víkend s hráčmi z iných škôl či miest (Žilina, Košice, Prešov, Michalovce, Belá nad Cirochou, Stakčín, Snina).

Do súťaže sa zapojilo celkovo 70 žiakov a absolútnym víťazom tohto ročníka sa stal Daniel Lopata, za ním skončili na 2. mieste Benjamín Štutika a na 3. mieste Lukáš Seman. Chlapci sa v rovnakom poradí umiestnili aj v kategórii C 14.

Medzi dievčatami do 14 rokov dominovala Katarína Minčičová (Snina), druhá skončila Mária Labičová a tretia Daniela Dudášová. Prvenstvo v kategórii dievčat do 11 rokov s náskokom získala Stela Simonová, 2. miesto Daniela Leňková, tretia skončila Martina Kulíková.

Veľmi tesné to bolo v kategórii chlapcov do 11 rokov: 1. miesto Leonard Simon, 2. miesto Adam Tabak, 3. miesto Samuel Bučko. Najmladší chlapci do 8 rokov: 1. miesto Adam Haburaj, 2. miesto Lukáš Burdza, 3. miesto Róbert Leňko. Prvenstvo v kategórii dievčat do 8 rokov pripadlo Viktórii Gerzaničovej z Belej nad Cirochou.

Poloniny lákajú najmä dobrodruhov. Chýbajú lepšie služby

Problémom je aj dosť zlá infraštruktúra.

Tragický piatkový večer: O život prišli dvaja chodci

K jednej nehode došlo pri Košiciach, druhá sa stala v Michalovskom okrese.

V Pieninách nájdete malebné zákutia aj historické klenoty

Ako jeden z mála národných parkov na Slovensku už má hotovú zonáciu.

ŠPORT

Kuzminová: Presvedčila som sa, že chyba nie je v streleckej forme

Slovenská biatlonistka je bez stresu a vo väčšej pohode. V stíhacích pretekoch skončila jedenásta.