IV. liga: Radvaň sa s lídrom podelila o body

Sportnet|14. apr 2015 o 13:15

Štvrtá futbalová liga v skupine Sever mala na programe stretnutia 21. kola.

Medzilaborce – Ľubotice 2:1 (1:1)

Góly: 45. V. Gavula (PK), 55. P. Hrehovčík – 35. M. Pavlovský. Rozhodca: Juhás, divákov. 25O.

Spartak: R. Vodilka – Gríb, M. Lučko, R. Chalupka, P. Hrehovčík, Kačur (59. M. Sabo), R. Guba, M. Kuruc (64. M. Višňovský), Chripák, Gavula

Hostia začali aktívne, domáci Vodilka síce po strelách ich útočníkov nemusel zasahovať, ale Spartak sa musel mať na pozore. Až v 20. min. vyskúšal brankára Čoreja Gavula, ale hneď nato, Oriňák dal vyniknúť Vodilkovi. Keď v 35. min. domáca obrana zabudla na Oriňáka, ten posunul loptu Pavlovskému a hostia viedli. Domáci znervózneli, ale vykúpením pre nich bol samotný záver polčasu. Po faule na Hrehovčíka dal z pokutového kopu Gavula vyrovnávajúci gól. Aj v II. polčase sa Spartak iba pomaly rozbiehal, mal však dobre zorganizovanú obranu, ktorá hosťujúcim útočníkom veľa nedovolila. Keď sa domáci vymanili z letargie, dostávali sa aj do šancí. Chalupka a Gríb ešte neuspeli, ale na Gavulov rohový kop najlepšie dosiahol Hrehovčík a napol hlavičkou sieť za ľubotickým brankárom. Potom sa hral dobrý útočný futbal s príležitosťami na oboch stranách. Brankárov sa už nikomu nepodarilo prekonať.

Zámutov – Pakostov 1:0 (0:0)

Gól: 51. Juhás. Rozhodca: Ondrašek, diváci: 250.

Ajax: M. Klamár – J. Berdák, Dubas, T. Gombita, M. Rudý , Fedorko , Š. Tomčák, J. Durilla, Hubcej, Patrik Ragan, Pavol Ragan (62. Palenčík).

V prvej polovici zápasu boli lepším mužstvo domáci, pomáhal im vietor, ale obrana Pakostova pracovala s istotou a strely z diaľky zo štandardných situácií pochytal brankár Klamár. V II. polčase sa na úvod Durilov pokus nezmestil do priestoru bránky, na druhej strane chybu obrany hostí potrestal Juhas. Ajax potom zapol na vyššie obrátky, hlavička Berdáka išla vedľa, strelu Durillu brankár vyrazil, Dubas po rohu mieril iba do nôh domáceho obrancu. Hostia bez štyroch hráčov základného kádra boli Zámutovu vyrovnaným súperom, rozhodla však jedna chyba v defenzíve.

Radvaň n/L – Pušovce 1:1 (1:0)

Góly: 85. R. Tomčák (PK) – 68. Ličák. Rozhodca: Mano. Diváci: 200.

Družstevník: P. Vaško – J. Burda, Rabajda, Kudláč, G. Horvát, Čeremeta (62. Gaľ), R. Tomčák, J. Kuzma, I. Komjatý, M. Svičin, L. Ondica

Na lídra tabuľky sa domáci dôsledne pripravovali a veľa mu nedovolili. Hrali pozorne v defenzíve a využívali príležitosti na brejky. Boli z nich tri šance v I. polčase. Už v 10. min. Ondica tvrdou strelou opečiatkoval brvno súperovej bránky, odrazenú loptu Kuzma netrafil presne. Ondicov ďalší pokus brankár Pušoviec vyrazil. Po peknej akcii v 30. min. Komjatý poslal pás na Mareka Svičina, ale ten pár krokov pred bránkou nemieril presne. Hostia sa do vážnejšej streleckej príležitosti nedostali, obrana Radvane pracovala s prehľadom. Po zmene strán sa k úniku dostal pušovský útočník, ale Vaško mu radosť nedoprial. Domáci čakali na chybu v obrane súpera, pokusy G. Horváta, J. Kuzmu a Ondicu nenašli svoj cieľ. V čase najväčšieho tlaku prišla nečakaná kontra, po centri zostala domáca obrana v domnení ofsajdu stáť, rozhodkyňa to však videla ináč a únik zakončil Ličák – 0:1. Radvaň potom ešte viac pritlačila, po faule na Mareka Svičina kopal R. Tomčák penaltu a vyrovnal. J. Burda ešte v závere po rohu mohol nakloniť misky váh na stranu domácich, ale bol nepresný.

FAKTY

Ostatné výsledky 21. kola: Kračúnovce – Svit 2:5, Sp. Podhradie – Dlhé Klčovo 1:1, Fintice – Raslavice 3:1, Svidník – Kendice 4:2, Štrba – St. ĽUbovňa 1:0.