Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Predjarné prekvapenie futbalistov Radvane na Spiši

V nedeľu sa rozbehli boje o body vo futbalovej IV. lige Sever.

Spartak Medzilaborce vydrel body s Kračúnovcami, Ajax Pakostov nezachytil úvod zápasu vo Finticiach a Radvaň n/L prekvapila trojbodovým ziskom pod Spišským hradom.

Medzilaborce – Kračúnovce 2:1 (0:0)

Prvé dejstvo zápasu neprinieslo veľa vzruchu pred bránkami, čo bolo zapríčinené aj ťažkým terénom.

Strelecky sa pripomenul akurát Gavula, ktorý z diaľky vyskúšal postreh hosťujúceho brankára.

Pohrozili aj hostia v 21. min., ale Vodilka na dvakrát loptu chytil. Do polčasu už diváci veľa futbalovej krásy nevideli, ale páčili sa im strely z väčších vzdialeností z kopačiek Višňovského a Hrehovčíka.

Po obrátke sa kvalita hry na oboch stranách výrazne zlepšila, Spartak však tvrdil muziku.

Avšak v čase najväčšieho tlaku sa v 58. min. uvoľnil Harčarik a prekonal Vodilku.

Medzilaborčania chceli zmeniť stav, a preto úpenlivo dobýjali bránku hostí. Gól nepadol ani po viacerých rohových kopoch, ale utešená strela Gavulu z 25 metrov sa ujala.

Spartak ani za nerozhodného stavu nič nezľavil z útočného snaženia.

V 86. minúte zužitkoval center Beneca Lučko a domáci sa radovali. V nastavenom čase ešte opečiatkoval žrď Hrehovčík.

Góly: 66. Gavula, 86. Lučko – 58. Harčarik. Rozhodca: D. Mati. Diváci: 200.

Spartak: Vodilka – Lučko, Kačur, Hrehovčík, Chripák, Gavula, Višňovský (79. Gríb), Guba, Kuruc, Benec (90. Kandričák), Sabo (40. Petruňo).

Sp. Podhradie - Radvaň n/L 0:1 (0:1)

Napriek rozdielnemu postaveniu mužstiev na prednej a zadnej pozícii tabuľky sa Radvaň necítila byť favoritom. Hrala však takticky veľmi umne, zabezpečovala obranu a hrozila z protiútokov.

Najprv prišla domáca šanca, pri ktorej sa vyznamenal Vaško, ale v 17. min. sa šikovnou strelou do listiny strelcov zapísal J. Kuzma. V dobrých streleckých príležitostiach sa ocitli postupne aj Ondica a opäť J. Kuzma, ale skóre sa nemenilo.

Domáci síce odpovedali rovnakou mincou, ale hrali do šírky, a preto brankára hostí vážnejšie neohrozili. Po zmene strán bolo na ihrisku živšie, domáci sa viac tlačili do útoku v snahe vyrovnať.

Obrana hostí odolávala a útočníci sa sporadicky, ale veľmi nebezpečne ocitali v 16-ke súpera. Veľmi pekne sa v 73. min. uvoľnil Marek Svičin, postupoval sám na bránku, zákrok naň však rozhodca neposúdil ako faul.

Keď si Vaško poradil so strelami domácich útočníkov a gól za hostí nedali ani Ondica a J. Kuzma, výsledok, lichotivý pre Družstevník, zostal nezmenený.

Gól: 17. J. Kuzma. ŽK: 72. M. Paraska. Rozhodca: K. Micheľ. Diváci: 100.

Družstevník: Vaško – Burda (84. Pavlina), Kudláč, Horvát, Paraska, R. Tomčák, J. Kuzma, I. Komjatý (89. Čeremeta), A. Lojan, Ma. Svičin (86. Salák), L. Ondica.

Fintice – Pakostov 5:3 (3:0)

Úvod sa domácim vydaril viac, ako očakávali. Horoščák už v 1. min. postupoval sám na brankára a šancu premenil. V 15. min. kopal ten istý hráč penaltu.

Ajaxu v tom čase hra nešla, Fintice preto vehementne tlačili. V 26. min. po náhodne odrazenej lopte sa k slovu dostal Lupták a domáci viedli už 3:0.

Hostia sa po polčase výrazne zlepšili v hernom prejave i v kombináciách a hneď si vytvárali aj šance. Už v 51. min. po rohu skóroval Dubas.

Domáci odpovedali rovnako z rohu. V 66. min. Fedorko z priameho kopu opäť oživil nádeje Ajaxu. Tie sa definitívne zrútili v 84. min., keď domáci Juhás premenil prísne nariadený pokutový kop. Výsledok korigoval Slavkovský.

Góly: 1., 15. Horoščák, 26. Lupták, 61. Zlatohlavý, 84. Juhás (PK) – 51. Dubas, 66. Fedorko, 87. Slavkovský. ŽK: 52. Lupták, 65. Gmitro – 25. Dubas, 84. Berdák. Rozhodca: Džima. Diváci: 150.

Ajax: Klamár – Berdák, Dubas, Andraško, J. Fedorko, Olexik (46. Hubcej), Rudý, Š. Tomčák, J. Durilla (77. T. Gombita), Slavkovský, Tkačin.

Ostatné výsledky 17. kola IV. ligy Sever: Zámutov – Pušovce 1:0, Svidník – Ľubotice 1:3, Kendice – Dlhé Klčovo 1:0, Raslavice – Štrba 1:1, St. Ľubovňa – Svit – nehralo sa pre nespôsobilé podmienky