Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Výborný štart „čiernych tigrov“ zo Sniny do sezóny

Svätokrížskych majstrovstiev v taekwondo v poľskom meste Ostrowiec sa zúčastnilo 200 kadetov a juniorov.

(Zdroj: tpot)

Svätokrížskych majstrovstiev v taekwondo v poľskom meste Ostrowiec sa zúčastnilo 200 kadetov a juniorov v športovom zápase a poomsae zo 14 klubov Poľska a Slovenska a tiež 50 detí. Členom klubu Black Tiger Snina pod vedením trénerov T. Potockého (2. dan) a N. Sidorovej (1. dan) sa podarilo vybojovať 16 zlatých, 9 strieborných a 1 bronzovú medailu, navyše obsadili aj jedno 4. a dve 5. miesta.

SNINA. Kadeti a juniori zo Sniny sa v klubovom hodnotení umiestnili na skvelom 1. mieste. Vynikajúci úspech, keďže štartovali na svojom prvom turnaji roka.

Navyše titul najúspešnejšieho kadeta si odniesol Michal Matiko a najlepším v kategórii detí bol Gabriel Poldruhák.

Medzi mladšími kadetmi sa o zlato postarali Patrik Telvák (do 30 kg), Dušan Lopata (34 kg), Jakub Penkert (42 kg) a Andrej Varchol (nad 46 kg). Striebrom boli ovenčení Samuel Grundza (nad 46 kg), Jerguš Drozd (do 46 kg), Nika Sedlačková (38 kg) a Gabriel Poldruhák (26 kg), ktorý bol o dva roky mladší ako jeho súperi. Napokon 8. miesto zaznamenal Jakub Haburaj (38 kg).

Zo skupiny starších kadetov sa o zlato postarali Kristian Kolinčak (do 37 kg), Viktor Telvák (41 kg), Tomáš Kamenca (45 kg), Michal Matiko (49 kg) a Patrik Gunár (57 kg). Piaty bol Samuel Surmaj (37 kg). Sninčania zo 6 hmotnostných kategórií vyhrali päť.

Zlato a striebro vybojovali aj juniori. Samuel Kukura do 55 kg si vo finále poradil s domácim pretekárom fantastickým výkonom 18:0. Karol Legemza do 68 kg v boji o finále porazil pretekára z Varšavy 17:1, ale vo finále s ďalším Poliakom prehral a obsadil 2. miesto.

V súborných cvičeniach (poomsae) štartovalo 23 chlapcov, medzi nimi trojica Sninčanov. Do finále postupovali z 1. miesta Legemza, z 2. miesta Matiko a zo 7. miesta Penkert. Vo finále bol najúspešnejší M. Matiko, druhý skončil K. Legemza a štvrtý J. Penkert.

Medzi deťmi Benjamin Lopata do 120 cm bol druhý v soft kick, tretí v kopoch na čas a opäť druhý v kopoch do výšky. Miško Štofik do 130 cm obsadil 1. miesto v soft kick, 2. miesto v kopoch na čas a 1. miesto v kopoch do výšky. Gabriel Poldruhák do 120 cm v mladšej kategórii detí bol vo všetkých troch disciplínach prvý.

Tréner T. Potocký bol s výsledkami svojich zverencov v Poľsku nadmieru spokojný. Zabrali nielen ostrieľaní borci, ale aj nováčikovia po prechode do vyšších vekových kategórií. Náročná zimná príprava prináša svoje ovocie.