Zápasy humenských basketbalistov mali dva rozdielne závery

Sportnet|6. mar 2015 o 00:00

Humenskí basketbaloví juniori mali počas víkendu vyrovnanú zápasovú bilanciu.

BK MŠK Kežmarok – 1. BK Humenné 53:50 (10:13, 12:10, 19:15, 12:12), strelci za Humenné: Gavaľa 20, Bilec 16, Tkáč 6, Čech 6, Reby 2

Vyrovnaný zápas od začiatku do konca. Ani jedno z družstiev nedokázalo zlomiť súpera. Domáci k tomu mali veľmi blízko v tretej štvrtine, keď viedli už o 11 bodov.

Hostia zabojovali a na začiatku poslednej desaťminútovky nielen vyrovnali, ale aj získali 3-bodový náskok. Dve minúty pred koncom bolo vyrovnané. Záver zápasu Humenčania nezvládli.

Stratili niekoľko lôpt vlastnými chybami a v posledných sekundách boli nedôslední v obrane a rovnako pri zakončení poslednej akcie.

Opticky ich hra pôsobila basketbalovejšie, ale prehru si zapríčinili sami.

BK MŠK Kežmarok – 1. BK Humenné 56:66 (15:12, 16:18, 19:12, 6:24), Humenné: Gavaľa 20, Bilec 17, Tkáč 16, Reby 6, Čech 4, Feigl 3

Nedeľňajší zápas bol do polčasu vyrovnaný. V tretej štvrtine si Kežmarčania vytvorili 8-bodový náskok. Hostia však záverečnú časť zápasu zvládli na výbornú

. Dobre osobne bránili a v útoku im vyšlo pár nacvičených kombinácií. Štyri minúty pred koncom vyrovnali a sedembodovou šnúrou sa ujali vedenia.

Domáci hráči už nemali dosť síl ani času na zlikvidovanie tohto náskoku súpera, ktorý umne zbieral sekundy a svoj náskok navýšil na desať bodov.

Domov»Sportnet na východe»Zápasy humenských basketbalistov mali dva rozdielne závery