Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Lučenec dostal od Humenného 22 gólov

Bemaco už pomaly myslí na baráž o víťaza 2. ligy s Novými Zámkami, preto skladá formácie najmä v útoku.

(Zdroj: ilustračné - mirano)

Hokejisti Lučenca kráčajú súťažou bez väčšieho „zaváhania“. Z kola na kolo prehrávajú a predsa obdivuhodne v lige zotrvávajú. S Humenným sa už v tejto sezóne stretli dvakrát. Najprv v 8. kole doma s Bemacom prehrali 1:13, vtedy bol v ich bránke Korytár a hrali na tri kompletné pätorky. V 16. kole ich Bemaco doma deklasovalo 22:1, keď sa na ich brankároch Kurčíkovi a Malatincovi vyvŕšil Stríž, ktorý im nasúkal sedem gólov. V poli mali Lučenčania k dispozícii iba 11 hráčov.

HUMENNÉ. V sobotu sa situácia zopakovala. Málo hráčov na striedačke Lučenca, Humenné s početnou prevahou.

Bemaco už pomaly myslí na baráž o víťaza 2. ligy s Novými Zámkami (viď nižšie), preto skladá formácie najmä v útoku.

Rátať totiž nemôže s výbornými strelcami Barankom a Hopkovičom, preto tréner Jozef Kardoheli zapracováva do kádra nové akvizície.

Peter Cmorej prišiel z Michaloviec, tréner ho skúša v prvej útočnej trojke s Fickom a Milanom Machom. Erik Renčok je z Prešova, preto hrá s Prešovčanmi Segľom a Cabanom. Na ceste je aj najlepší strelec prvoligového Prešova Tomčák.

Sobotný zápas v Lučenci nebol pre Humenčanov nič iné než len lepší tréning. Na gól sa čakalo necelé tri minúty, dal ho Grega, potom v jednej minúte rozhodcovia napočítali ďalšie tri (Milan Mach, Segľa, Žemba) a tak sa iba hralo na jednu bránku, Humenčania si nacvičovali herné variácie v súperovej obrannej tretine, občas dali gól.

Situáciu na ľade dotvára pomer striel v I. tretine. Domáci vyslali na Petra iba štyri puky, hostia v úspornom režime na Kurčíka osemnásť, každý druhý puk skončil za ním v bránke.

Druhá a tretia tretina sa podobali prvej vo všetkom, akurát Humenčania sa priam ponúkali, kto z nich dopraví puk do bránky. Gólovo sa dobre uviedli nováčikovia v drese humenských levov – Cmorej dal štyri a Renčok dva góly.

V tejto sezóne ešte taký slušný zápas Humenčania neodohrali. V 24. min. sa postaral o jediné vylúčenie Cmorej, keď si nechal hokejku na ľade a súper cez ňu prepadol.

HC Lučenec – MHK Bemaco Humenné 0:22 (0:9, 0:5, 0:8)

Góly: Cmorej 4, Renčok 2, Stríž 2, Ficko 2, Grega 2, Žemba 2, Bolibruch 2, Segľa 2, Milan Mach, Mihalič, Caban, Chovan. Rozhodca: Sýkora. Diváci: 100.

Bemaco: Petro – Chovan, Danko, Cmorej, Ficko, Milan Mach – Korvín, Roháčik, Segľa, Caban, Renčok – Grega, Žemba, Mihalič, Bolibruch, Stríž. Tréner: J. Kardoheli.

1. Humenné 21 19 2 0 0 195:42 61
2. D. Kubín 22 16 1 3 2 201:57 53
3. R. Sobota 23 15 1 2 5 126:59 49
4. Ružomberok 22 10 1 0 11 85:99 32
5. Detva 21 8 2 0 11 115:142 28
6. Gelnica 21 8 0 2 11 61:84 26
7. Sabinov 20 7 0 0 13 77:103 21