FK Humenné, ktorý svoje zápasy hráva v Brekove, po postupe z okresnej futbalovej súťaže do regionálnej V. ligy, skupina Vihorlatsko-duklianska, minulého leta výrazne posilňoval káder. Prišlo osem nových hráčov, ktorí hrávali vyššie súťaže.
HUMENNÉ. Cieľom funkcionárov klubu bolo a je bojovať o čo najlepšie umiestnenie a pobiť sa o prvú priečku s mužstvami Stakčína, Veľkého Horeša, Nižného Hrušova a inými.
Po skončení jesennej časti sú Humenčania na štvrtom mieste so ziskom 26 bodov a piatimi plusovými bodmi, čo by nebolo až také zlé. Horšie je, že majú výraznú, sedembodovú stratu na vedúci Stakčín.
„Zo začiatku sa mužstvo iba hľadalo, chýbala zohratosť. Postupne sa síce dostalo do tempa, no najväčším problémom bolo premieňanie gólových šanci. Na jeden gól mužstvo potrebovalo niekoľko príležitostí. A ani súperi nás nešetria, naši hráči sú na ihrisku tvrdo atakovaní, ktorým sa potom ťažko presadzuje,“ povedal po jesennej časti manažér FK Lukáš Bodnár.
Čakali viac gólov
Kvalitné zápasy mužstvo FK odohralo s Kochanovcami, Hanušovcami, Stakčínom, Kamenicou nad Cirochou. Mrzia ich najmä straty bodov doma s Bystrým a na ihrisku v Sedliskách.
Strelci nastrieľali 29 gólov, čo je priemer na jeden zápas 2 góly. Rozhodne sa čakalo viac, v mužstve sú kvalitní zakončovatelia. Marek Čerňa dal 8 gólov, Róbert Mižík 5 gólov, Ivan Ševčenko 5 gólov.
Rozhodcovia ukázali hráčom 24 žltých kariet a jednu červenú. Niektoré karty boli zbytočné, hlavne za rečnenie. Na zápasy FK Humenné prišlo 2 240 divákov, z toho 1 040 na domáce, čo je slušný priemer 150. V jesennej časti za FK Humenné nastúpilo 19 hráčov.
Klub do súťaže prihlásil aj dorastencov, ktorí hrajú I. triedu, riadenú Oblastným futbalovým zväzom v Humennom.
V jesennej časti dorastenci FK Humenné skončili na štvrtom mieste so ziskom 15 bodov spomedzi desiatich účastníkov.
Niektorí dostávajú príležitosť aj v mužstve dospelých. Mrzia ich straty bodov s Baškovcami a Pakostovom.
FK Humenné
Výsledky jesennej časti
FK Humenné - ŠK Sačurov 2:0 (0:0)
TJ Družstevník Nižný Hrušov - FK Humenné 3:0 (1:0)
FK Humenné - Breznica 2:1 (0:0)
TJ Družstevník Vyšný Mirošov . FK Humenné 2:1 (0:0)
FK Humenné - ŠK Kochanovce 3:2 (0:1)
FK Kamenica nad Cirochou - FK Humenné 2:4 (1:2)
FK Humenné - TJ Čierne nad Ondavou 5:3 (3:1)
FK Soľ - FK Humenné 2:1 (2:0)
FK Humenné - FK Udavské 3:0 (1:0)
FK Stakčín - FK Humenné 2:1 (0:0)
FK Humenné - FK bystré 1:1 (0:1)
FK Humenné - Hanušovce nad Topľou 1:0 (1:0)
FK Sedliská - FK Humenné 2:2 (1:2)
ŠK Sačurov – FK Humenné 2:3 (0:3)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín