Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Humenčania nadelili súperovi dvojciferne

V 24. kole 2. hokejovej ligy porazil líder východnej skupiny MHK Bemaco Humenné súpera z Ružomberka.

Po strelenom góle Humenčanov.(Zdroj: Matúš Kalanin)

V 24. kole 2. hokejovej ligy porazil líder východnej skupiny MHK Bemaco Humenné súpera z Ružomberka a naďalej vedie súťaž.

HUMENNÉ. Keďže Dolný Kubín z druhej pozície neustále nepríjemne dobiedza, na podcenenie Ružomberka nemali domáci ani pomyslenie.

Popri brankárovi Petrovi sa v zostave objavilo 16 hráčov, dvaja noví, Cmorej v obrane a striedavo nasadzovaný Renčok. Bemaco mohlo preto hrať na tri kompletné pätorky.

Od začiatku bola na strane Humenného korčuliarska, technická a herná prevaha, Ružomberok hral stiahnutý vo svojej obrannej tretine a útočné akcie podnikal ojedinele, hlavne po krídlach. Čakanie na gól netrvalo dlho.

V 4. min. hneď po bully Mihalič vybojoval puk, prihral pred bránku voľnému Bolibruchovi a ten zavesil pod hornú žŕdku. Bemacu sa darili kombinačné akcie, ale nevychádzala mu streľba. Až v 14. min. sa odohrala zaujímavá situácia. Brankár Petro sa dostal k puku, zbadal v strednej tretine nabiehajúceho Mihaliča, puk mu presne prihral, útočník sa fintou zbavil aj brankára Lizáka a skóroval.

V tom čase už bola humenská prevaha evidentná, najviac sa darila hra útočnej trojke Mihalič, Bolibruch, Stríž, ktorá bola pri všetkých štyroch góloch Bemaca v I. tretine. V 16. min. šikovný Stríž obišiel všetko, čo mu stalo v ceste, dobre vystrelil, brankár však puk s námahou vyrazil a Bolibruch ho pohotovo vrátil do prázdnej bránky. O minútu neskôr hostia trikrát po sebe strieľali na Petra, tá posledná strela prešla Petrovi medzi chráničmi – 3:1. V závere ešte Segľa nastrelil žŕdku a Mihalič na druhýkrát dal gól.

V II. tretine stačilo Humenčanom iba šesť minút, aby stav stretnutia urobili jasným. Už po 20 sekundách dorážal Chovanovu strelu Ficko. Potom nastalo dlhé obliehanie ružomberskej brány, spŕška striel a dva góly Žembu. Symbolicky gólostroj ukončil v 26. min. Caban do prázdnej bránky. Predchádzal mu kolotoč rozbehnutých hráčov Bemaca. Tí sa potom akoby zľutovali nad bezmocným súperom, poľavili a dali priestor aj na prieniky hosťom .

Záverečná tretina nebola hokejovo atraktívna. Na jej začiatku zvýšil skóre na 9:1 Chovan, potom nastalo oživenie pri trestnom strieľaní Knapčíka. Ten oklamal Petra. Predchádzalo mu Cabanovo hákovanie prenikajúceho Knapčíka. Posledné tri góly padli v presilovkách. Dve humenské využili Marek Mach a Danko, ružomberskú jeho najlepší hráč S. Javorka.

ŠTATISTIKA

MHK Bemaco Humenné – MHK Ružomberok 11:3 (4:1, 4:0, 3:2)

Góly: Bolibruch 2, Žemba 2, Mihalič, Stríž, Ficko, Caban, Chovan, Ma. Mach, Danko. Strely na bránku: 48:24. Vylúčení: 5:6. Tr. minúty: 8:12. Presilovly 2:1. R: Sýkora. D: 397.
Bemaco: Petro – Grega, Danko, Renčok, Marek Mach, Ficko – Korvín, Roháčik, Segľa, Caban, Chovan – Žemba, Oravec, Mihalič, Bolibruch, Stríž – Cmorej.
1. Humenné 20 18 2 0 0 173:42 58
2. D. Kubín 21 16 1 3 1 199:54 53
3. R. Sobota 22 15 1 2 4 123:53 49
4. Ružomberok 21 9 1 0 11 82:97 29
5. Detva 20 7 2 0 11 109:139 23
6. Gelnica 20 7 0 2 11 53:81 23
7. Sabinov 20 7 0 0 13 77:103 21