Medzilaborce sa môžu pochváliť skalpom lídra

MŠK Spartak Medzilaborce. Štvrtoligista spod Kamjanej zimuje na šiestom mieste.
MŠK Spartak Medzilaborce. Štvrtoligista spod Kamjanej zimuje na šiestom mieste. (Autor: archív)
Sportnet|16. dec 2014 o 00:00

Futbalistov teší po jeseni šieste miesto, rovnako aj víťazstvo nad Pušovcami.

Medzilaborce teší po jeseni šieste miesto, rovnako aj víťazstvo nad Pušovcami.

MEDZILABORCE. Z „humenského“ futbalového regiónu sa nachádza v štvrtej lige (skupina Sever) trio Radvaň n/L., Pakostov a Medzilaborce.

Všetci môžu cez zimnú prestávku bilancovať spokojnosť, MŠK Spartak Medzilaborce zo šiesteho miesta.

Obe derby doma

Zápasy so susedmi sa v jesennej časti odohrali pod Kamjanou.

Najskôr pred štyrmi stovkami divákov Spartakovci porazili Radvaň nad Laborcom 2:0, uspeli aj v druhom lákadle, keď zdolali Pakostov 4:3.

Cesta za ziskom troch bodov však bola viac ako tŕnistá, lebo až trikrát prehrávali.

Trénerské duo

Na medzilaborskej lavičke pôsobili dvaja tréneri. Prvých desať kôl bol koučom Leonid Kocurišin, poslednú tretinu jesene dotiahol Viťo Lukačik.

„Môj prvý zápas na lavičke Spartaka bol trošku špecifický. Do Medzilaboriec pricestoval Svidník, kde podpredsedom klubu je mojej mamy brat a dlhoročný hráč Spartaka, Michal Zozuľak. Zápas bol dosť nervózny z oboch strán. Podľa priebehu to bolo o jednom góle a, chvalabohu, sme ho strelili my a získali dôležité body,“ konštatoval aj úsmevne tréner Spartakovcov.

Porazili lídra

Futbalisti MŠK Spartak Medzilaborce sa môžu ako jediní v súťaži zatiaľ pochváliť, že dokázali vzdorovať suverénnemu lídrovi z Pušoviec.

Ba vzdorovať, oni tohto súpera porazili.

„Čerešničkou na torte bolo posledné stretnutie jesennej časti na domácom ihrisku, keď sme privítali lídra súťaže. Podali sme zodpovedný, bojovný a hlavne taktický výkon. Zabezpečená obrana, brejky... Podarilo sa to na začiatku druhého polčasu, kde po strele Paľa Hrehovčíka brankár loptu neudržal a pohotový Miro Benec ju vrátil do siete. Prvá prehra Pušoviec v tomto súťažnom ročníku, v kabíne vládla víťazná atmosféra,“ opísal futbalové jesenné chvíle šťastia Viťo Lukačik.

Záver polovice sezóny sa jeho zverencom vydaril, z poltucta zápasov si zapísali šestnásť bodov.

Poďakovanie všetkým hráčom

„Po mojom príchode dostal príležitosť Vodilka, chytil sa šance a nedal príležitosť na striedanie. Patril medzi opory mužstva. Pilierom obrany bol Chalupka, svojou bojovnosťou a prístupom vzor pre ostatných hráčov. V posledných kolách sa na ihrisku objavoval aj Gabo Lukačik a táto stopérska dvojica patrila medzi najlepších v súťaži. V zálohe tvorcovia hry Gavula a Guba - sú to skúsení futbalisti, na ktorých sa dalo spoľahnúť. V útoku mal stále miesto iba Benec. Tento urastený hráč sa rýchlo adaptoval, tiež bol jedným z ťahúňov mužstva. Nedá mi nespomenúť najlepšieho strelca mužstva, Paľa Hrehovčíka. Je to hráč použiteľný na každý post. V jesennej časti zahral skoro všade okrem brankára. Ale poďakovanie patrí všetkým chlapcom, ktorí sa pričinili o to, že Spartak bude zimovať na peknom šiestom mieste s jedným plusovým bodom,“ dodal tréner MŠK Spartak Medzilaborce.