Z basketbalistov vynikol Michal Babjak

Sportnet|27. nov 2014 o 00:00

Druholigoví basketbalisti Humenného v dohrávke 6. kola súťaže porazili doma Rožňavu.

HUMENNÉ. V dohrávanom zápase 6. kola hostili Humenčania družstvo Rožňavy, s ktorým v minulej sezóne prehrali obidva zápasy.

Uviedli sa dobre, keď po piatich bodoch Ivanka viedli 5:0. Ako v každom zápase, ani teraz si však neodpustili hluchú časť, keď nezaznamenali štyri minúty ani bod. Po nevynútených stratách súper otočil vývoj zápasu vo svoj prospech (5:12), na čo tréner Burič musel reagovať oddychovým časom.

Po ňom sa domáci upokojili a nacvičenými systémami začali náskok súpera sťahovať. V poslednej minúte štvrtiny Lošak trojkou a Boršč jedným úspešným trestným hodom upravili skóre po prvej štvrtine na 19:20.

V druhej štvrtine sa hrala vyrovnaná partia „kôš za kôš“. Hostia v nej zaznamenali tri úspešné trojkové pokusy, no domáci boli o kôš úspešnejší, a tak sa do šatní odchádzalo po polčase so skóre 34:33 v prospech Humenného.

Rozhodli po prestávke

Aj v tretej štvrtine to bol vyrovnaný zápas, domácim a však zranil rozohrávač Lošak, ktorý už do konca zápasu nezasiahol, a tak trénerovi Buričovi ostali k dispozícii len dve krídla a s rozohrávkou si musel poradiť Michal Babjak.

V poslednej štvrtine hosťujúci Beshir trojkou upravil na 53:50. Od tohto stavu domáci už nedovolili dať súperovi päť minút kôš (63:50), keď predviedli najlepšiu obranu v sezóne.

Vynikal najmä Michal Babjak. V útoku sa posledné tri minúty presadil len Ivanko, ktorý zaznamenal deväť bodov v rade a bol s dvadsiatimi bodmi najlepším strelcom stretnutia.

1.BK Humenné - BK ŠPD Rožňava 68:53 (19:20, 15:13, 16:12, 18:8)

Zostava a strelci za Humenné: Ivanko 20, Sokyra 8, Boršč 7, Lošak 5, Michal Babjak 2, (Jurčišin 17, Glasa 9, Kulik, Gavaľa).