Nedeľa, 25. august, 2019 | Meniny má Ľudovít

Košický blokár Kríž bol v Humennom ako doma

Neúspešným útokom ukončil extraligové derby práve bývalý hráč Chemesu, teraz v službách nováčika.

Vladimír Kríž. Exchemesák v košických farbách (č. 15).Vladimír Kríž. Exchemesák v košických farbách (č. 15).(Zdroj: Miroslav Porochnavý)

Neúspešným útokom ukončil extraligové derby Humenné – Košice (3:0) práve bývalý hráč Chemesu, teraz v službách nováčika.

HUMENNÉ. Aj keď aktuálna téma číslo 1 v humenskom volejbale sa týka jeho budúcnosti, vraciame sa k víkendu, keď volejbalisti ŠK Chemes Humenné privítali vo východniarskom derby na svojej palubovke Košice.

Úlohu favorita chemesáci naplnili, vyhrali bez straty setu. Isté špecifikum mal zápas pre košického blokára Vladimíra Kríža, ktorý je humenským odchovancom a farby chemesákov hájil pri zisku prvých troch titulov majstra Slovenska.

Bez prekvapenia

Výsledok sa napokon udial jednoznačný, no Košičania mali v treťom sete blízko k radosti a predĺženiu derby.

Ich štyri setbaly však úspešne pretavené neboli, naopak, chemesáci získali svoj prvý mečbal a následne svoje víťazstvo podčiarkli.

„Favorit bol daný jasne, my sme chceli prekvapiť, ako sa nám to podarilo v Myjave, kde sme sa dostali až do tajbrejku. Blízko sme mali k zisku tretieho setu, začali sme dobre a aj keď domáci pomerne rýchlo manko zmazali, mali sme setbaly. K záverečnej lopte však nedošlo, opäť prišli na našej strane chyby, ktoré nás stáli aspoň setík a trochu lepší výsledok,“ konštatoval Vladimír Kríž.

Paradoxne to však bol práve exchemesák, kto stretnutie ukončil. Jeho útok stredom siete nenašiel parametre v ihrisku. Lopta skončila v aute.

„Na loptu som si nenabehol ideálne, nechcem sa však vyhovárať. Bola to moja chyba, trochu aj s úsmevom možno povedať, že chemesákom som víťazstvo v derby podaroval, pomohol,“ poznamenal košický blokár.

Ako doma

V humenských farbách odohral Vladimír Kríž nespočetné množstvo stretnutí, v sezónach 2008, 2010 a 2012 sa podieľal na zisku majstrovských titulov, bol aj súčasťou družstva pri zisku Slovenského pohára.

Prostredie humenskej haly na palubovke i v hľadisku teda pozná dokonale.

„Odohral som v Humennom veľa sezón, zápasov. Aj po dvoch rokoch, keď som už preč, som na prostredie zvyknutý. Mne osobne sa hralo aj dnes v úplne známom prostredí veľmi dobre, som spokojný,“ dodal Vladimír „Žižo“ Kríž, ktorému počas prvého technického oddychového času prvého setu odovzdal Ján Grosiar, športový riaditeľ klubu, upomienkový darček.