Humenné ide v Challenge Cupe ďalej, vyradilo Lausanne

Verní humenskí fanúšikovia nechýbali ani v Lausanne. Ich tím sa im odvďačil postupom. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|20. nov 2014 o 09:59

Volejbalisti Humenného senzačne vyhrali v odvete na švajčiarskej pôde 3:1 a postúpili ďalej.

LAUSANNE. Volejbalisti ŠK Chemes Humenné zvíťazili v stredajšom odvetnom zápase 2. kola Vyzývacieho pohára mužov nad švajčiarskym klubom Lausanne UC na jeho palubovke za 118 minút 3:1 na sety a postúpili do decembrového šestnásťfinále tejto súťaže.

Humenčania viedli už 2:0 na sety, no v treťom dovolili domácim zdramatizovať zápas. Štvrtý set sa už opäť niesol v ich réžii a vybojovali si miestenku v ďalšej fáze.

V prvom súboji v Humennom prehral Chemes 2:3 a zásluhou súčtu získaných bodov sa teší na ďalšieho súpera, ktorým bude zdolaný zo šestnásťfinálového súboja Pohára CEV Landstede Zwolle (Hol.) - MOK Rovinj (Chor.), v prvom súboji triumfovali Holanďania pred vlastnými fanúšikmi 3:0.

Vlkolinský: Boli sme dobre pripravení

Zápas hodnotil na klubovej stránke tréner Richard Vlkolinský: "Spolu s hráčmi sme sa opäť dobre pripravili. Vstup do zápasu nám vyšiel a vôbec, akým spôsobom sme hrali prvé dva sety a ubránili ich najdôležitejšieho hráča. Ten sa rozohral až v treťom sete. To bol dôležitý krok k tomu, aby sme nervozitu preniesli na súpera. Naopak, my sme znervózneli v treťom sete vzhľadom na to, že sme boli zvyknutí vždy v nejakom postavení ubrániť nejakúnloptu. Zrazu však v treťom sete začali útočiť veľmi kvalitne. Potrebovali sme sa upokojiť hlavne my. Potom sme boli oveľa efektívnejší a lepší z vysokých lôpt. Nemali sme excelentne prihraté, lebo súper vytiahol do štvrtého setu riskantnú hru na podaní. Hlavne zrušili všetky skákané podania a premenil to na plachty. Tie nám nerobili problém. Ale myslím, že obaja nahrávači ktorí sa striedali na ihrisku to zvládli. Aj riešenia, ktoré sme hrali z kolíka, sme dokázali skladať. Toto bolo rozhodujúce. Boli sme efektívnejší pri vyšších loptách. V rozhodujúcom sete na 3:1 bol súper pri vysokých loptách ubránený. Blokom, alebo vlastnou chybou. Náskok v závere sme vybudovali znova tým, na čo sme sa celý čas pripravovali. Celé to obdobie od zbabraného domáceho zápasu proti Lausanne sme na tom tvrdo pracovali. Všetko sme tomu podriadili a som rád, že to vyšlo, ako sme si predsavzali. Dokázali sme trpezlivo uhrať hru na stratu v štvrtom sete, v závere prišla aj obrana a zápas sme doviedli do víťazstva."

Smečiar Milan Javorčík sa na webe www.vkchemes.sk nezabudol poďakovať verným fanúšikom, ktorí merali cestu do Švajčiarska.

„Od začiatku to bol veľmi náročný a nervózny zápas. My sme nastupovali v nevýhode, no aj napriek tomu sme chceli zápas vyhrať a sme veľmi radi, že sa to aj podarilo. Ja aj všetci ostatní členovia družstva dávame klobúk dole pred našimi fanúšikmi, ktorí nás prišli povzbudiť a vytvorili nám tu domáce prostredie. Tiež ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce doma na Slovensku.“