Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Chemesáci lídra z Prešova nezosadili

Prvú polovicu základnej časti extraligy volejbalistov uzavrelo v Humennom očakávané derby s Prešovom.

Líder neprehral ani deviaty zápas a obhajcovi majstrovského titulu vzal všetky tri body.

HUMENNÉ. Diváci v Humennom mohli v sobotu podvečer vidieť zatiaľ najkvalitnejšie stretnutie tohtoročnej edície volejbalovej extraligy, o čo sa pričinili oba tímy.

Zápas mal dramatický náboj, každý set bol mimoriadne vyrovnaný, ale z troch bodov sa napokon tešil líder tabuľky z metropoly Šariša. Chemes mu podľahol 1:3 (–22, 23, –20, –22).

Humenská snaha stačila iba v druhom sete

Prešovčania išli už do prvého technického oddychového času v úvodnom sete so štvorbodovým náskokom, ktorý si priebežne udržiavali až do vedenia 21:15, potom chemesáci zabrali a záver úvodného setu poriadne zdramatizovali. Hostia však vyhrali o tri body.

V druhom sete začali Humenčania suverénne – po viacbodovej šnúre Mlynarčíka viedli už 8:3, následne však nepochopiteľne poľavili, urobili niekoľko chýb a súper sa dostal do dvojbodového vedenia. Záver setu, po dôraznom príhovore kouča Vlkolinského, domáci predsa len zvládli.

Aj začiatky tretieho a štvrtého setu patrili humenským volejbalistom, vo finiši ich však doterajší líder tabuľky na čele s Martinom Sopkom prevýšil, najmä v útokoch.

„Dnes to bol veľmi bojovný volejbal. Na našej strane bolo viac útočných chýb, vďaka ktorým Prešovčania zmazali naše náskoky a vyhrali. Naše družstvo sa ešte stále priebežne buduje, niektorí naši hráči akoby boli pod tlakom a nedokážu odohrať celý zápas vo výbornej forme,“ uviedol Richard Vlkolinský, tréner Humenného.

Hostia si zaslúžene spod Vihorlatu odviezli tri body. Zdá sa, že obhajca titulu bude mať v tejto sezóne vážneho konkurenta.

„Dnes rozhodla rozvaha v koncovkách. My sme v troch setoch výraznejšie prehrávali, no aj napriek tomu sme dokázali v dvoch koncovkách zvíťaziť. V prvom sete boli domáci zakríknutí, my sme začali sebavedomo, odvážne a set sme pohodlne uhrali. Potom však Humenčania ukázali kvalitu. Výborne podávali a bol to nádherný, vyrovnaný volejbal,“ zhodnotil tréner Prešova Ľuboslav Šalata.