Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Humenských hokejovo „šialených“ 21 sekúnd

V čase 59:55 min. vyrovnali, v čase 60:16 min. predĺženia padol rozhodujúci gól.

Humenské dobýjanie. Brankár Melna bol hrdinom, napokon však neodolal.(Zdroj: Miroslav Porochnavý)

HUMENNÉ. Bola to hokejová dráma ako sa patrí a so šťastným humenským vyvrcholením. Domáci dlho nevedeli nájsť recept na brankára Melnu z Rimavskej Soboty, hostia sa už nádejali, že si spod Vihorlatu odvezú tri body.

Prebiehali záverečné sekundy riadneho hracieho času a diváci burácajú. Vyrovnané päť sekúnd pred sirénou. A predĺženie trvalo iba šestnásť sekúnd, tešia sa Humenčania na ľade i v hľadisku.

Brankárovi „klobúk dole“

Na humenskom ľade skrížili hokejky tímy, ktoré v prvom kole nasúkali súperom dvojciferné nádielky. Tentoraz to bolo o inom, najmä humenská ofenzívna snaha narážala na hradby brankára Melnu. A boli pevné, gólman hostí kryl 44 streleckých pokusov...

„Súper hral veľmi dobre vzadu, 'hore' nás napádali dvoma, na našej hre je stále badať tréningové resty, keďže sme boli dlhšie bez ľadu. Zápasovú drámu sme si však v prvom rade zapríčinili sami, pretože mať toľko šancí a nepremeniť ich... Klobúk dole pred ich brankárom, lebo vychytal všetko, čo mohol. Ba, ako sa hovorí, aj viac,“ konštatoval hneď po stretnutí Pavol Segľa.

Takmer „prevalcovaný“

A práve humenský kapitán v 54. minúte odklial humenskú smolu, vyrovnal, no súper o dve minúty opäť viedol.

Základná hracia doba sa dostala do svojej záverečnej minúty, Humenčania skúsili risk v power-play a v čase 59:55 min. skončil puk za brankárom Melnom. Strelu Cabana gólman hostí betónmi vyrazil, ale Náhlik zo vzduchu trafil puk presne.

„Už sme sa pred brankára natlačili všetci, za ten gól nemohol, bolo to s obrancami veľmi tesné, takmer sme ho 'prevalcovali',“ pousmial sa harcovník MHK Bemaco Humenné.

Šestnásť sekúnd

A humenská eufória hneď pokračovala, vyvrcholila. V šestnástej sekunde predĺženia zabezpečil dva humenské body Baranok. Natlačil sa pred Melnu a ponad jeho lapačku skóroval.

„Veľmi dobrá realizácia individuálnej akcie. Aspoňže máme dva body, lebo zápas to jednoduchý rozhodne nebol,“ dodal Pavol Segľa.

Po dvoch kolách je MHK Bemaco Humenné v druholigovej skupine východ lídrom.