Stakčínčania. Derby otočili gólmi v poslednej päťminútovke.
Stakčínčania. Derby otočili gólmi v poslednej päťminútovke. (Autor: peso)
Sportnet|11. sep 2014 o 00:00

Stakčín ešte v 85. minúte prehrával 0:1, napokon sa však tešil z víťazstva.

STAKČÍN. Pod Nastazom sa odohralo „humenské“ regionálne derby V. futbalovej ligy. Stakčínčania privítali Kamenicu a bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov.

Aj tomu nasvedčoval priebeh, lebo do prestávky sa hostia ujali vedenia, aj svoj tesný náskok dlho držali. Ešte päť minút pred koncom mali tri body v hrsti, no napokon sa tešili domáci. Gólmi v 86. a 90. minúte zrealizovali dokonalý futbalový obrat.

Brali by aj bod

Ak mužstvo získa tri body dvoma gólmi v samom závere, môže vládnuť len spokojnosť. Výsledok trénera samozrejme potešil, voči hre svojich zverencov však mal výhrady.

„Prvý polčas sme mali veľmi slabý, chlapci nestrážili hráčov súpera, taktické veci sme nedodržiavali tak, ako sme sa dohodli. Aj preto mal súper šance, aj preto sa zaslúžene ujal vedenia a mohol streliť viac ako jeden gól. Druhopolčasové dianie bolo z nášho pohľadu iné, hru sme zlepšili, šance mali Jelinek i Matiko, posledná štvrťhodina bola úplne v našich rukách. Veril som, že aspoň jeden gól z tohto tlaku vzíde. Priznám sa, že s blížiacim sa záverom by som bral aj bod. Prišlo vyrovnanie, čo hráčov vybičovalo k maximálnemu úsiliu a v nadstavenom čase sme sa dočkali trojbodovej radosti. Výsledok teší, ale výkon, najmä do prestávky, nie,“ zhodnotil dianie na trávniku Pavol Diňa, tréner OFK Agrifop Stakčín.

Mrzia šance

Kameničania logicky odchádzali po záverečnom hvizde z trávnika smutní. Aj ich hrajúci tréner...

„Mrzia nás najmä šance, v prvom polčase Tabaka prestrelil prázdnu bránu, po prestávke Babinovi v čistej pozícii odskočila lopta a potom už zasiahol brankár Dudič. Vyrovnanie prišlo z penalty, pričom bola odpískaná po mojom zákroku. Môžem však povedať, že sa udial určite pred hranicou šestnástky, pol metra, rozhodca však  'vopchal' faul dovnútra a bol pokutový kop. Gól nás zložil do kolien, domáci nakopávali lopty, pri vzdialenejšej žrdi ostal Jelínek a rozhodol. Čo teda dodať, mrzia nás najmä šance, ak by sme zvýšili na 2:0, isto by sme sa s prázdnymi rukami domov nevracali,“ dodal Jaroslav Varchola, kamenický lodivod.

Domov»Sportnet na východe»Stakčínu vyšiel dokonalý obrat v poslednej päťminútovke