Nedeľa, 19. január, 2020 | Meniny má Drahomíra, Mário

Minich víťazom, Berešová bronzová

Tenisové dianie aj na humenských kurtoch.

Laura Berešová. Tretie miesto na Glanz cupe. Na snímke vľavo.Laura Berešová. Tretie miesto na Glanz cupe. Na snímke vľavo.(Zdroj: archív)

HUMENNÉ. 1. TC Humenné zorganizoval 12. - 15. augusta 2014 tenisový turnaj mladších žiakov triedy „A“. Turnaj chlapcov pod názvom DUŠAN PAPIAK - DPD CUP 2014 a turnaj dievčat pod názvom GLANZ CUP 2014. V kategórii chlapcov súťažilo 23 mladých športovcov, mladých tenistiek bolo trinásť.

Glanz cup 2014

Kvôli nízkej účasti dievčat sa v tejto kategórii nehrala štvorhra. Do finále dvojhry dievčat postúpili dve najvyššie nasadené hráčky, Laura Duhl (TK Mladosť Košice) a Adriana Viktória Kráľová (TK ŠTK Šamorín). Víťazkou turnaja GLANZ CUP 2014 sa napokon stala prvá nasadená, Košičanka Laura Duhl (6:3, 6:2). Na treťom mieste turnaja skončili tieto hráčky: tretia nasadená a v Humennom trénujúca Laura Bérešová (TK Mladosť Košice) a štvrtá nasadená Sophia Sara Šafárová (TK Športvýroba Košice).

DPD cup 2014

Turnaj chlapcov, PAPIAK - DPD CUP 2014, bol na vyššej úrovni ako turnaj dievčat. Hralo na ňom 6 hráčov prvej desiatky slovenského rebríčka mladších žiakov (1, 3, 4, 8, 9, 10). Niektoré zápasy mali veľmi dobrú úroveň, aj keď sa často opakovali chyby, ktoré sú však adekvátne tomuto veku. Víťaz turnaja a prvý nasadený, Lukáš Palovič (Tenisová akadémia Prešov), však prevýšil ostatných prehľadom v hre a minimom chýb. Finále sa nekonalo, pretože druhý finalista a zároveň druhý nasadený, Adrián Kopál (TK Kúpele Piešťany), nenastúpil na zápas. Na treťom mieste skončili títo hráči: tretí nasadený Jakub Kaťuch (TK Mladosť Košice) a piaty nasadený Matej Gálik (TK Slovan Bratislava). Vo finále štvorhry chlapcov sa stretli tieto dvojice: Anton Magdolen, Matej Gálik a Lukáš Palovič, Šimon Sedliak. Palovič, Sedliak sa napokon stali víťazmi (6:2, 6:1).

Akademik cup 2014

V dňoch 16. - 17. augusta usporiadal VSE TK Akademik Košice turnaj detí do 10 rokov s názvom AKADEMIK CUP 2014. Zúčastnilo sa ho 16 chlapcov. 1. TC Humenné reprezentovali Samuel Fabini, David Keller a Sebastián Minich.

V úvodnom kole sa stretli dvaja humenskí hráči, Samuel a Sebastián. Štvrtý nasadený Sebastián hladko porazil Samuela s výsledkom 6:0. V prvom kole skončil hlavnú súťaž aj David Keller, ktorý sa však v súťaži útechy dostal až do finále, to však už bolo nad jeho sily. Najúspešnejší z trojky humenských tenistov na turnaji v Košiciach bol Sebastián Minich, ktorý sa stal celkovým víťazom. V ďalších kolách porazil Norberta Marošíka (7:6), semifinále mu skrečom uľahčil Jakub Šefčík a vo finále porazil Michala Krajčího (6:4).