Tréner a kapitán. Zvolenský Anton Jánoš a humenský Pavol Šuľák. (Autor: mirano)
Sportnet|14. aug 2014 o 00:00

Futbalisti ŠK Futura Humenné podľahli v pohári Zvolenu.

Futbalisti ŠK Futura Humenné pohárovo podľahli Zvolenu.

HUMENNÉ. Po troch dňoch sa humenskí futbalisti opäť objavili na svojom trávniku. V druhom kole Slovnaft cupu privítali zvolenského aktuálneho lídra druhej ligy (skupina Východ).

Papierové prognózy sa naplnili po prestávke (Humenné – Zvolen 0:3), favorit postúpil, ale domáci mali blízko aspoň k tomu, aby prerušili čistý štít súpera v sezóne.

Tri tutovky

Výsledok vyzerá jednoznačne, z humenského pohľadu to však nebol žiadny tragický výkon. Skôr naopak, domáci mladíci bojovali až do posledných minút, aj keď zmierení s prehrou, snažili sa aspoň o čestný úspech.

Inkasovaný gól by bol pre Zvolen prvý v sezóne a bolo k nemu naozaj blízko... Najskôr Macej napálil do nohy brankára zo siedmich metrov, Pavol Šuľák na center pred poloprázdnou bránou tesne nedočiahol a jeho brat Peter hlavičkoval dobre, avšak loptu v „čistom“ góle na čiare vyškriabal brankár Gábriš.

Za snahu si Humenčania gól určite zaslúžili.

„Rozhnevaný“ Jánoš

Zvolenský tréner Anton Jánoš sa pred stretnutím zvítal s kamarátmi (Sivý, Valkučák, Gombár), no v priebehu pohárového diania už taký pokojný a usmievavý nebol.

Polčasová bezgólová „plichta“ ho nenechala chladným, realizoval dvojité striedanie, a aj keď jeho zverenci viedli o dva góly, prešiel z lavičky na opačnú stranu štadióna, aby mal pod kontrolou zvolenské akcie na pravej strane.

Hráčov neustále hlasno nabádal k aktivite, okrem iného adresoval aj pokrik „Vstávaj, veď ťa ani nekopol!“

Sympatický výkon

„Favorit postúpil zaslúžene. Našou snahou bolo, aby sme dosiahli výsledok, ktorý nebude zahanbujúci. Do prestávky to bolo z našej strany dobré, cez prestávku som hráčov nabádal, že súper zvýši aktivitu, musíme štvrťhodinku ustáť, no nestalo sa. Dvakrát sme inkasovali, predchádzali tomu chyby, zlé preberanie hráčov, naopak naše tutovky ostali nevyužité. Je to síce prehra o triedu, ale náš výkon hodnotím ako sympatický. Len sa vyvarovať chybám a zefektívniť koncovku,“ dodal Martin Tongeľ, humenský tréner.