Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína

Humenné sa priblížilo k postupu

Humenské striedania boli iba z kategórie vynútených.

Marek Mihok. Najprv gólovo centroval, potom volejom parádne trafil...(Zdroj: mirano)

HUMENNÉ. Futbalisti ŠK Futura Humenné majú za sebou východniarske derby s prešovským „béčkom“.

Zisk troch bodov po výsledku 3:0 znamená ďalší krok k naplneniu postupových zámerov v rámci budúcosezónnej reorganizácie.

I keď výsledok hovorí jasnou rečou, humenský tréner mal pred stretnutím hlavu v smútku a počas derby len rátal minúty, koľko jeho „inkriminovaní“ zverenci na trávniku vydržia.

„Isté bolo, že nemôže nastúpiť Hreško, po piatkovom tréningu sa v negatívnom zmysle vyjadril k štartu lekár ohľadom Pavla Šuľáka. Len injekcie pred stretnutím a sebazaprenie ho pustili na trávnik. Priznám sa, že sme počítali minúty, koľko ešte chýba do záveru zápasu, keď sa vrece so zraneniami roztrhlo,“ poznamenal Martin Tongeľ.

Viackrát bol ošetrovaný obranca Jakubčo, napokon vydržal až do 88. minúty, už v 63. minúte však opúšťal trávnik so skrivenou grimasou v tvári spomínaný Pavol Šuľák, o päť minút ho nasledoval krívajúci Karnaj.

A celé stretnutie zvládli aj so zranením Mihok či Macej. „V prípade Mihoka nie je o čom hovoriť, priamo sa podieľal na dvoch góloch. Mladý Macej sa síce nepresadil, ale veľa lôpt vybojoval, obrane súpera robil problémy,“ poznamenal tréner ŠK Futura Humenné.

Aj excelentné strely

Gólový účet východniarskeho derby otvoril Karnaj, ešte do prestávky sa presadil Mihok, konečný rezultát stanovil po prestávke Lovska.

„Hráčov musím pochváliť, že herne naplnili povedané taktické pokyny. Vediac, že máme aj zranenia, nehnali sme sa bezhlavo do ofenzívy, skôr sme čakali na chybu súpera. Prvý gól bol možno z kategórie šťastných, ale predchádzala mu skvelá spolupráca Lovska – Mihok, ktorého center mal perfektné parametre. Bol prudký, presný, napokon prekvapil aj brankára, čo bolo základom, že Karnaj mohol loptu tečovať a otvárať skóre. Gól na 2:0 bol exportný – volej z 25 metrov pravačkou od  'čistokrvného' ľaváka sa musel páčiť každému. Rovnako aj predvídavosť a odvaha Lovsku, ktorý si všimol brankára príliš  'vysoko ' a z 35 metrov strieľal prudko a presne. Gólové akcie z našej strany teda zniesli aj prísne kritériá kvality i krásy,“ dodal Martin Tongeľ.