Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Bohatá plavecká nádielka

Plavci PK Chemes Humenné sa zúčastnili dvoch podujatí s cieľom získať nominačné časy pre blížiace sa majstrovstvá Slovenska v plávaní.

Humenské preteky. V našom bazéne sa zišli 9 a 10-roční plavci.Humenské preteky. V našom bazéne sa zišli 9 a 10-roční plavci. (Zdroj: archív)

HUMENNÉ. Päť dievčat pod vedením trénera Mariána Tomahogha plávalo v srbskom meste Kruševac, kde okrem našich a srbských pretekárok súťažili aj plavci z Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Macedónska a Ruska. V silnej konkurencii 546 plavcov naše plavkyne dokázali svoje kvality a každá z nich si priviezla domov nejaký cenný kov.

Sarengradski kup

Lea Diničová si vyplávala zlatú medailu v disciplíne 50 m motýlik a druhé zlato získala v štafete 4 x 50 m polohové preteky. Lenka Melničáková ku zlatu v štafete pripojila aj druhú zlatú medailu na prsiarskej päťdesiatke. Sarah Čajbiková ako členka štafety si domov priviezla zlato a k nemu aj striebro z 50 m znak. Daniela Gribaničová potešila trénera dvoma bronzovými medailami v 100 m znak a 200 m polohovke. Posledná z dievčat, Anna Mária Terkošová, nebodovala v individuálnych disciplínach, ale ako štvrtá členka štafety 4 x 50 m polohové preteky získala zlato. Plavecké preteky Sarengradski kup hodnotíme ako veľmi úspešné.

Regionálny Spiš

Väčšia časť pretekárov pod taktovkou Ing. Zoltána Kirschnera, Ing. Ladislava Láncoša a Ing. Jána Pencáka plnila limity v spišskonovoveskom bazéne. Z 31 humenských plavcov, ktorí sa zúčastnili tretieho kola regionálnych majstrovstiev, si desiati privážajú domov umiestnenia na medailových pozíciách. V najmladšej kategórii 9 – 10–ročných bol najúspešnejší Martin Ján Vaceľ so štyrmi pódiovými miestami: prvé na 200 m PP, dve druhé miesta a jedno tretie. Ladislava Gajdošová zvíťazila v polohovke na 200 metrov a na 100 m motýlik doplávala tretia. Michal Pandoš získal zlato v prsiarskej päťdesiatke, Martin Ján Hriš druhé miesto v tej istej disciplíne a Tomáš Čorný v znaku na 50 metrov doplával na bronzovej pozícii. Nina Vološinová si do Humenného odnáša bronz v motýliku na 50 metrov. Alexander Mastik tiež získal bronz v znaku na 200 metrov. Peter Semanco zvíťazil na 200–metrovej trati v znaku a pripojil aj tretie miesto v prsiarskej dvojstovke. Junior Filip Levický si zlepšil osobný rekord v znaku na 200 m, čo mu vynieslo umiestnenie na bronzovom stupni. Muž – Martin Babjak zvíťazil v kraule na 200 m a dvakrát doplával na treťom mieste v šprintoch 50 m VS a 50 m motýlik. Do desiateho miesta sa umiestnili Al Ahdal, Babinčák, Babjaková, Barica, Dirbáková, Hennelová, Hodbod, Juhásová, Kislan, Michančová, Onderišin, Terifajová, Terkoš a Zvalčáková. Na ďalších priečkach doplávali Copková, Čerňa, Kaššay, Kopčová, Regulová, Tabaková a Verba.

Najmladší v Humennom

Koncom apríla patrila humenská plaváreň 9 a 10–ročným plavcom z východoslovenského regiónu. V druhom kole regionálnych majstrovstiev sa stretli dievčatá a chlapci z Humenného, Svitu, Popradu, Spišskej Novej Vsi, Košíc, Prešova a Michaloviec. Pre niektorých to boli prvé preteky. Pod vedením trénera Ing. Pencáka jedenásti plavci z domácej liahne srdnato bojovali o umiestnenia na stupňoch víťazov. Z chlapcov bol najúspešnejší Martin Ján Vaceľ, ktorý získal dve druhé miesta – 50 m motýlik, 200 m voľný spôsob a jedno tretie za 100 m VS. Michal Pandoš bol druhý na 100 metrov prsia a tretí v tej istej disciplíne na 200 metrov. Martin Ján Hriš si vyplával dve tretie miesta – 100 m znak a 50 m motýlik, Tomáš Čorný skončil dvakrát štvrtý na 100 m voľný spôsob, 200 m prsia a Boris Barica doplával štvrtý na 100 m prsia a piaty na 200 m prsia. Ema Borščová sa v prsiarskych disciplínach dvoma tretími miestami na 100 a 200–metrovej trati stala najúspešnejšou domácou plavkyňou. Emma Hennelová na znakárskej stovke doplnila úspechy dievčat bronzovým postom. Štvrté miesto si vyplávali Alžbeta Dirbáková na 200 m znak a Ladislava Gajdošová na 200 m voľný spôsob. Nina Trebišovská v znakárskej stovke dohmatla na piatom mieste a Jana Michančová v znaku na 100 m doplávala na siedmom mieste. V štafetách 4 x 50 m polohové preteky 4 x 50 m voľným spôsobom humenské dievčatá i chlapci zhodne obsadili druhé miesto.