VÝCHODNÉ SLOVENSKO. Hladiny niektorých vodných tokov na východnom Slovensku stúpajú. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke.
Podľa aktualizovaných údajov z webovej stránky SHMÚ hladina rieky Laborec dosahuje výšku, ktorá zodpovedá druhému stupňu povodňovej aktivity, už len v stanici Humenné.
Výšku, ktorá zodpovedá prvému stupňu povodňovej aktivity (PA), dosahuje hladina rieky Laborec v stanici Koškovce.
Prvý stupeň PA dosahuje hladina rieky Výrava v stanici Jabloň a rieky Udava v Papíne. Tam už začala hladina klesať.
Hladiny riek Hornád (stanica Kysak), Torysa (Sabinov), Udava (Papín) a Ondava (Stropkov) dosahujú výšku, ktorá zodpovedá prvému stupňu povodňovej aktivity.
„Podľa predpokladaného vývoja poveternostnej situácie očakávame na tokoch východného Slovenska ešte vzostup vodných hladín s možnosťou dosiahnutia, resp. prekročenia stupňov PA,“ uvádza SHMÚ.
Popoludňajšia situácia na Laborci v Humennom nebola dramatická. Foto k článku: Jana Otriová.
Autor: jo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín