Korzár logo Korzár Horný Zemplín
Pondelok, 27. január, 2020 | Meniny má Bohuš

Humenskí volejbalisti zvládli finálovú sériu bez prehry

Sezóna 2013/2014 je pre ŠK Chemes Humenné historicky najúspešnejšia.

Majstri. ŠK Chemes Humenné získal štvrtý titul...Majstri. ŠK Chemes Humenné získal štvrtý titul...(Zdroj: mirano)

Ziskom titulu, Slovenského pohára a medailového úspechu v MEVZE je sezóna 2013/2014 pre ŠK Chemes Humenné historicky najúspešnejšia.

HUMENNÉ. Vyhrali dvakrát doma, dvakrát vonku, vždy pomerom setov 3:1, čím v najkratšom možnom čase získali titul majstra Slovenska. V histórii ŠK Chemes Humenné štvrtý majstrovský triumf v histórii.

Už sa o tom veľa povedalo, napokon sa však predzvesť „párnych rokov“ naplnila. Postupne v rokoch 2008, 2010, 2012 a napokon aj tentoraz v roku 2014 získali volejbalisti ŠK Chemes Humenné extraligové zlato.

Zaujímavosťou tiež je skutočnosť, že vždy to bolo vo finále proti inému súperovi. Zlatá premiéra sa konala proti Novému Mestu nad Váhom, druhý titul vzišiel z východniarskeho finále proti Prešovu, tretia majstrovská oslava sa konala po zdolaní Volley teamu Bratislava a súčasnosť obstaralo opäť východniarske meranie síl, po prvýkrát proti Svidníku.

Cesta k prvým dvom titulom bola vo finále bez straty zápasu, jednu prehru vo finálovej sérii si zapísali chemesáci proti bratislavskému súperovi, pri štvrtom zisku titulu to bola opäť čistá finálová séria, t. j. bez prehry.

Zlatá trinástka

Káder chemesákov sa v sezóne obmieňal, objavili sa v ňom aj smečiar Lízala, nahrávač Leszczawski či blokár Benčič.

Konečná podoba mala dvoch nahrávačov, štyroch smečiarov, troch blokárov, duo univerzálov a rovnako dvojicu volejbalistov na pozícii libera. Teda trinásť hráčov, trinásť mien, ktoré sa pričinili o zisk štvrtého titulu majstra Slovenska pre ŠK Chemes Humenné.

Jakub Bališin

Blokár, 21 rokov, 203 cm... Tretí blokár chemesákov sa dostával do hry pomerne často. A nielen kvôli servisu, i keď práve svojimi „plachtami“ narobil súperovi na prihrávke značné problémy. „Som veľmi šťastný, titul si veľmi vážim. Bola to ťažká séria, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať. Svidník sa vo finále predstavil v dobrom svetle, bol to húževnatý súper. Sezóna bola náročná pre mňa o čosi viac, vyskytli sa rodinné problémy, no možno ma to ešte viac zomklo. Dosť často som striedal, teší ma, že môj servis robil súperovi problémy, čo naopak pomáhalo nám. Nie vždy sa všetky veci v zápase vydaria tak, ako chcete, no teraz po zápase sme už všetci šťastní. Titul je náš.“

Róbert Boldy

Libero, 19 rokov, 180 cm... Najmladší člen kádra chemesákov zažil premiérovú seniorsku sezónu. A nebolo to iba z lavičky, priamo na palubovke (celý zápas) si užil aj štvrťfinále. Aj emočne do kádra bez problémov zapadol.

Peter Beňa

Smečiar, 35 rokov, 195 cm... Nielen finálovú sériu, ale aj v play-off sledoval svojich spoluhráčov z lavičky. Zranenie kolena skúseného harcovníka na palubovku nepustilo. „Chvíle na lavičke, či vlastne pri Dávidovi Šalatovi, ktorý robil zápasovú štatistiku, boli pre mňa ťažké. Každý športovec, keď nemôže kvôli zraneniu byť družstvu nápomocný, to prežíva ťažko, ani ja som nebol výnimkou. Bolo to moje druhé humenské finále, pričom ani jedno som si poriadne nezahral, lebo ma pribrzdilo zranenie.“ Čo sa mu však vydarilo, bol tip či odhad finálovej série. „Vravel som, že vyhráme 4:0 na zápasy a nebude sa hrať ani jeden tajbrejk.“ Vyšlo to dokonale.

Miguel Angel De Amo

Nahrávač, 28 rokov, 185 cm... Do kádra ŠK Chemes Humenné prišiel v januári a hneď, až nečakane rýchlo a bezproblémovo sa adaptoval. Taktovku hry mal pevne v rukách, volejbalista, ktorý aj tie najdramatickejšie chvíle prežíva s typickým južanským úsmevom. „Finále nebolo jednoduché, ale my sme v zápasoch boli lepší, zaslúžene máme titul. Prišiel som do tímu, ktorý mal najvyššie ciele, aj ja som ich chcel získať. Bola to pre mňa motivácia, byť v tíme, ktorý je najlepší. Sezóna sa vydarila, chcem poďakovať všetkým, ktorí pomáhali. Rýchlo som si medzi hráčmi zvykol, spolupráca bola dobrá na každej úrovni. Z víťazstva sa teším, ďakujem za podporu aj fanúšikom.“

Jakub Hriňák

Nahrávač, 22 rokov, 188 cm... Nahrávačská „dvojka“ chemesákov. Vždy pripravený zaskočiť, ak striedal, zvyčajne to bolo vo dvojičke s Petrom Mlynarčíkom. Napriek mladému veku má veľký kamarátsky duch, pri oslavách titulu bol vodcom pri pokriku chemesákov na spôsob tanca „haka“, ktorý je tradičnou súčasťou rugbistov Nového Zélandu pred stretnutím.

Miroslav Jakubov

Smečiar, 26 rokov, 198 cm... Odchovanec humenského volejbalu sa pred sezónou vrátil do materského klubu po ročnom nemeckom angažmáne. Bývalý univerzál je smečiarom, v kádri chemesákov mu patrí unikát, keďže bol pri všetkých najväčších úspechoch klubu (štyri tituly, trikrát Slovenský pohár). „V prvom rade by som sa chcel poďakovať vedeniu ŠK Chemes Humenné, že mi pomohlo sa vrátiť späť, keďže nemecké pôsobenie sa nevyvíjalo dobre. Ďalej patrí moja veľká vďaka trénerovi Vlkolinskému, ktorý mi výrazne herne pomohol, dal mi šancu, veril mi. Vytvorila sa tu skvelá hráčska partia, ktorá mala stanovené vysoké ciele a naplnila ich. Som veľmi šťastný, že som sa mohol na tomto úspechu podieľať, konečne sme premenili na skutočnosť cieľ pána Rehúša, ktorý už dlho čakal na 'double'. Finálová séria skončila jasne pre nás, ale nebolo to jednoduché. Svidník potvrdil právo finálovej účasti, som rád, že boj o titul prebiehal medzi východniarmi. Cestu za titulom sme začali dvoma víťazstvami doma, vo Svidníku sme sa vysporiadali so servisom súpera, zvládli sme celkovú atmosféru zápasov psychicky veľmi dobre, dôležité koncovky setov sme vždy vyhrali, čo v konečnom hodnotení rozhodlo.“

Milan Javorčík

Smečiar, 28 rokov, 189 cm... Spoľahlivá prihrávka i útočná bilancia ho zdobili nielen vo finálovej sérii. Herne komplexný volejbalista súperovi ubližoval aj servisom, či blokom. „Je to môj tretí titul, no stále je to plné emócií. Tento rok, táto sezóna bola naša. Hovorilo sa o párnych číslach, ktoré nám prajú, čo sa aj potvrdilo. Samo to však neprišlo, zásluha patrí všetkým. Aj fanúšikom, ktorí nám vytvárajú výbornú kulisu, atmosféra vo finále bola skvelá, niekedy až elektrizujúca. Východniari sa ukázali v najlepšom svetle na palubovke i v hľadisku. Posledný krok býva najťažší, veľmi sme však chceli ukončiť sériu čo najskôr, lebo síl už veľa nebolo, prejavovali sa zranenia, v niektorých výmenách to bolo už viac o chcení, o emóciách, prevládala bojovnosť, potrebné bolo aj šťastie. Ako aj Maťo Sopko (pozn. red.: svidnícky smečiar) povedal, piaty zápas by bol už fyzicky 'brutálny'. Sme šťastní, môžeme oslavovať.“

Jakub Joščák

Blokár, 33 rokov, 204 cm... Skúsený blokár, ktorý svoje kvality naplno v zápase pretavil v prospech tímu. Bojovník, v útočnej fáze pri svojich fyzických parametroch takmer nezastaviteľný, no v treťom finálovom dueli dal o sebe vedieť aj servisom, keď si zapísal až päť priamych bodov z podania.

Milan Mizerák

Blokár, 30 rokov, 198 cm, kapitán... Predĺžená ruka trénera Vlkolinského na palubovke, rozvážny vodca tímu. „Cesta k štvrtému titulu jednoduchá nebola. Všetky finálové zápasy boli identické, prvý set bol vždy veľký boj, koncovky patrili nám, i keď sme niekedy museli skóre otáčať. V tomto štvrtom zápase sme si po druhom vyhratom sete povedali, že tentokrát to bude 3:0, ale stal sa opak, súper nám nedal veľa možností, vychádzalo mu doslova všetko. Rozhodujúca vo finálových zápasoch bola aj naša skúsenosť, ťažké a dôležité lopty sme dokázali uhrať. Za môjho humenského pôsobenia je táto sezóna najúspešnejšia. Spokojný teda určite som, verím, že aj vedenie klubu, to, čo bolo stanovené, sme splnili.“

Peter Mlynarčík

Univerzál, 21 rokov, 200 cm... Vo štvrtom finálovom zápase sa dostal do základnej zostavy. Úlohy na palubovke sa zhostil veľmi dobre, zapísal si osemnásť bodov. „Aj som sa spočiatku trochu obával, ale na druhej strane mám dostatočne natrénované, takže šancu som chcel využiť. Vyšlo to, teším sa, že som pomohol tímu. Prvých pár útokov mi vyšlo, čo ma psychicky nakoplo, veril som si. Útočne to bolo teda celkom dobré, škoda, že mi uletelo pár podaní. V koncovke štvrtého setu akoby šli body až príliš pomaly, ale zvládli sme to. Prežívam najkrajšie pocity svojej volejbalovej kariéry. Som nesmierne šťastný, je to úžasné.“

Martin Pavelka

Smečiar, 21 rokov, 197 cm... Ďalší mladý volejbalista. Po zranení Beňu sa dostal na palubovku z lavičky častejšie. Nebojácny smečiar má razantný servis, nebojí sa ani v útočnej fáze. Odohral v sezóne aj zápasy, v ktorých doslova „hviezdil“, volejbalista, ktorý má značný potenciál.

Mikolaj Sarnecki

Univerzál, 26 rokov, 201 cm... Poľský legionár nútene vo štvrtom zápase finálovej série pauzoval. Zranený malíček na nohe ho na palubovku do zápasu nepustil, vždy počas tajmov debatoval s Petrom Mlynarčíkom, ktorý zastúpil jeho pozíciu. „Takto sledovať zápas iba z lavičky je veľmi ťažko. Až mi padol kameň zo srdca, keď sa nám to podarilo a vyhrali sme. Petra Mlynarčíka musím pochváliť, hral výborne. Atmosféra vo finále bola skvelá, sklamali ma akurát rozhodcovia, keď veľa sporných lôpt pripísali Svidníku. Je to už za nami, sme majstri a to je dôležité. Táto sezóna je pre humenský volejbal skvelá, splnili sme ciele v extralige, pohári, máme medailu z MEVZY. Možno sme mohli Final four MEVZY zvládnuť ešte lepšie, účasť vo finále by bola úplným maximom sezóny.“

Radoslaw Szymczak

Libero, 31 rokov, 186 cm... Druhý z poľských legionárov prebral post libera po „kolegovi“ Marcinovi Krysovi. Spoľahlivý volejbalista, zvládal úlohy, stal sa súčasťou tímu, rýchlo sa adaptoval.

Realizačný tím

Opomenúť nesmieme (a ani nechceme) ani realizačný tím. Tréner Richard Vlkolinský je už chemesáckou stálicou. Dokázal pripraviť družstvo na tri vrcholy sezóny, pričom do Final four Stredoeurópskej ligy sa bolo treba prebojovať. Náročnosť sezóny ešte podčiarkli zmeny kádra počas sezóny, keď poľského nahrávača Leszczawskeho kvôli zraneniu nahradil španielsky De Amo. V play-off extraligy chýbal smečiar Beňa. To všetko bolo treba skĺbiť, pripraviť družstvo tak, aby na medzinárodnej a slovenskej volejbalovej scéne uspelo. A to všetko sa aj stalo. Prispeli k tomu aj Dávid Šalata, kondičný tréner a zápasový štatistik, fyzioterapeutka Benita Gábor Sarnecka a masér Jožko Kováč. Nielen hráči, ale aj táto štvorica z lavičky si zaslúži obrovské uznanie.

Finále

ŠK Chemes Humenné (1) - VK Slávia Svidník (2) 3:1 (21, -20, 20, 25) - stav série: 1:0. 114 min., rozhodovali: Mokrý a Höger. Chemes: De Amo 5, Sarnecki 24, Javorčík 12, Mizerák 6, Joščák 12, Jakubov 10, liberá Szymczak a Boldy (Bališin, Pavelka 3, J. Hriňák, Mlynarčík).
ŠK Chemes Humenné - VK Slávia Svidník 3:1 (24, 18, -21, 22) - stav série: 2:0. 118 min, rozhodovali: Daruľa a Porvazník. Chemes: De Amo 3, Sarnecki 21, Jakubov 13, Mizerák 14, Javorčík 16, Joščák 6, libero Szymczak (Mlynarčík 1, Pavelka 2, Bališin, J. Hriňák).
VK Slávia Svidník - ŠK Chemes Humenné 1:3 (-26, -19, 22, -20) - stav série: 0:3. 132 minút, rozhodovali: Höger a Hodoň, 600 divákov. Chemes: De Amo 2, Sarnecki 19, Javorčík 13, Mizerák 11, Joščák 10, Jakubov 12, libero Szymczak (Bališin, Pavelka 1, J. Hriňák, Mlynarčík 4).
VK Slávia Svidník - ŠK Chemes Humenné 1:3 (-24, -19, 15, -19), konečný výsledok série: 0:4, 131 minút, rozhodovali: Porvazník a Daruľa, 600 divákov. Chemes: De Amo 2, Mlynarčík 18, Javorčík 18, Mizerák 9, Joščák 6, Jakubov 11, libero Szymczak (Bališin, Pavelka 2, J. Hriňák).

peso

Doterajší majstri

Prehľad doterajších majstrov Slovenska v ére štátnej samostatnosti:

1993 VKP Bratislava
1994 VKP Bratislava
1995 VKP Bratislava
1996 VKP Bratislava
1997 VKP Bratislava
1998 VKP Bratislava
1999 VKP Bratislava
2000 ŠK Matador Púchov
2001 Petrochema Dubová
2002 ŠK Matador Púchov
2003 ŠK Matador Púchov
2004 VKP Bratislava
2005 VK PU Prešov
2006 VKP Bratislava
2007 VK Cityfarma Nové Mesto nad Váhom
2008 ŠK Chemes Humenné
2009 VKP Bratislava
2010 ŠK Chemes Humenné
2011 VKP Bratislava
2012 ŠK Chemes Humenné
2013 Volley Team UNICEF Bratislava
2014 ŠK Chemes Humenné

peso

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?
 2. It’s not about what a company does, but how it behaves
 3. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
 4. Dell offers multifaceted careers
 5. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte
 6. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku?
 7. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
 8. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
 9. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy
 10. Ako budeme jesť v roku 2020? Letí výstrednosť aj ekológia
 1. Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?
 2. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
 3. It’s not about what a company does, but how it behaves
 4. Dell offers multifaceted careers
 5. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte
 6. Košičan Erik Ňarjaš vyzve do tanca parlament!
 7. Úrazy v zimnom období sú častou príčinou práceneschopnosti
 8. Natankujete len za 1 euro. OMV otvára novú čerpačku
 9. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku?
 10. Rádio Košice počúva každý tretí Košičan
 1. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny 12 047
 2. First moment Turecko: Deväť hotelov len pre dospelých 11 922
 3. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku? 10 233
 4. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte 10 086
 5. Slovenský magazín čítajú v 83 krajinách sveta. Viete, o čom je? 10 023
 6. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy 9 011
 7. Takto by ste sa mali správať v horách, radí horský záchranár 8 809
 8. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne 8 539
 9. Obraz, ktorý chceli komunisti do každého bytu, ide na kreditky 7 354
 10. Tipy od sprievodkyne: Magický Marakéš vás očarí svojimi vôňami 7 233

Neprehliadnite tiež

V Košiciach našli obhorené telo, netušia ani pohlavie

V krátkom čase ide o druhú obeť nájdenú na Terase v neobývaných objektoch.

Polícia vyšetruje dve záhadné úmrtia.

Polícia tvrdí, že smrteľnú nehodu v Prešove nezavinil jej príslušník

Nehodu ďalej vyšetrujú, čaká sa na znalecké posudky.

Syn vypátral toto auto na Jilemnického ulici.

Na Severe úraduje podpaľač kontajnerov

Hasiči hasia požiare, polícia pátra po páchateľoch.

Ilustračné foto.

V Košiciach podpálili auto, obhoreli ďalšie dve

Hasiči mali problém, dostať sa k požiaru. Zavadzali zaparkované vozidlá.

Obhorené autá na Čordákovej ulici.

Hlavné správy zo Sme.sk

Cynická obluda

Cvičná hrádza

Smer, ĽSNS a samozrejme mafia. Budúca potenciálna celoslovenská koalícia je v týchto dňoch testovaná v BBSK.

Marian Kočner a Pavol Rusko.

V Afganistane sa zrútilo lietadlo. Zatiaľ sa nevie, komu patrilo

Stroj spadol do odľahlej oblasti pod kontrolou Talibanu.

Prieskumné lietadlo RC-135

Autobusy zachraňujú starostovia. Sú však nahnevaní

Doprava môže byť znova ohrozená už cez víkend.

Ilustračné foto.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop