Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky

Veteráni šermovali v Zakopanom

Sninské farby hájili tréneri Dalibor Kazík a Pavol Zubaľ.

Kazík a Zubaľ. Šermiarski tréneri na turnaji v Zakopanom.Kazík a Zubaľ. Šermiarski tréneri na turnaji v Zakopanom. (Zdroj: archív)

ZAKOPANE/SNINA. Tréneri Klubu šermu Snina Dalibor Kazík a Pavol Zubaľ sa zúčastnili ďalšieho turnaja v kategórii veteránov „ Puchar Polski II“ , ktorý sa konal v Zakopanom v Poľsku za účasti štyridsiatich šermiarov z Poľska, Ukrajiny, Maďarska, Litvy, Česka, Rumunska a Slovenska.

Zvláštnosťou tohto turnaja bolo, že všetky vekové kategórie šermovali spoločne. Dalibor Kazík si vo dvoch základných kolách vybojoval päť víťazstiev z desiatich, postúpil do vyraďovacej eliminácie, kde v prvom kole mal voľný žreb, potom podľahol Zielinskému z Poľska 7:10, v opravnom zápase ale porazil Konczilu z Poľska 6:10, no potom v boji o postup do osemfinále podľahol Stanciovi z Rumunska 7:10 a skončil v celkovom hodnotení na 24. mieste a v rámci svojej kategórie AK 2 (50-59 rokov ) na 12. mieste.

Podobne sa prebojoval aj Pavol Zubaľ, ktorému sa spočiatku v základných kolách darilo menej, ale dokázal tiež postúpiť do eliminácie, kde porazil Komocha z Poľska 10:4, potom podľahol Chelpanovi z Ukrajiny 5:10 a následne aj Hieronymekovi z Poľska 6:10, a tak celkovo skončil na 29. mieste, ale vo svojej kategórii AK 0 (30-39 rokov) si vybojoval 2. miesto.

Tretí turnaj

„Po Košiciach a Viedni to bol už náš tretí veteránsky turnaj, ale kvalitou bol najlepší. Veď tu nastúpili dvaja veteránski majstri sveta, majster Európy, Ukrajina tu poslala tých najlepších a poľskí veteráni sa tu snažili o vybojovanie si postupu na blížiace sa majstrovstvá Európy veteránov. Obaja sme boli spokojní s našimi výsledkami, Zubaľ si priniesol striebro a ja, aj keď mám sám na seba málo času, pri trénovaní mladých som sa po operácii kolena otestoval. A mňa ako trénera ale najviac potešilo to, že títo páni veteráni, či už boli z Rumunska, Ukrajiny, Česka, Maďarska, Poľska vedeli o našej Snine a o našich mladých pretekároch,“ poznamenal spokojný Dalibor Kazík.