Pondelok, 26. august, 2019 | Meniny má Samuel

Humenskí Angels vo Final four

Na postup im stačila v odvete aj prehra 1:3. Už je takmer isté, že Final four Slovenského pohára sa bude konať práve v Humennom.

Angels Humenné. Hore zľava: Schlimbach,  Vasilko, Mycio, Horvat, Gabák,  Dudič, dole zľava: Šalata, Murinčák, Lojan, Mihalič, Opiela.Angels Humenné. Hore zľava: Schlimbach, Vasilko, Mycio, Horvat, Gabák, Dudič, dole zľava: Šalata, Murinčák, Lojan, Mihalič, Opiela.(Zdroj: peso)

HUMENNÉ. V odvete štvrťfinále Slovenského pohára Angels Humenné privítal Žilinskú futsalovú akadémiu Žirafa Žilina.

Keďže prvý zápas vyhrali Humenčania 9:7, mali veľmi blízko k historickému postupu. Zaplnená športová hala sa napokon mohla tešiť...

Žilinský favorit

Humenskí „anjeli“ po žrebe štvrťfinále nemali veľké oči. Pravdupovediac, chceli dôstojne obstáť a nespraviť si hanbu. S takými pocitmi aj vycestovali na prvý zápas. Privítal ich klub s bohatou históriou, ktorú sprevádzala aj veľká vitrína plná trofejí a diplomov.

Favorit bol teda jasný. Ten posledný klubový úspech ukázali pred odvetou aj na svojich tričkách v rozcvičke – víťaz „Open“ ligy (druhá najvyššia súťaž vo futsale na Slovensku), čo „žirafy“ oprávňuje na miesto v slovenskej extralige.

Zápasová dráma

Dianie na palubovke bolo napínavé až do poslednej sekundy a skvelá kulisa bola v hľadisku.

„Také niečo sme na futsale ešte nezažili. Osemsto–deväťsto divákov, papierové konfety, bubny, stále povzbudzovanie... Jednoducho super. Nám chodí na zápasy tak päťdesiat–sto ľudí,“ uznanlivo pochválil atmosféru zápasu žilinský tréner.

V 9. minúte súper otvoril skóre. Polkrok k vyrovnaniu chýbal Murinčákovi, Šalatu v tutovke vychytal brankár. Do druhého polčasu vybehli hostia aktívne. Dudič najskôr strelu Marca skrotil, avšak v 23. minúte ho ten istý hráč lobom prekonal.

Stav 0:2 už vnášal aj neistotu, Humenčania nutne potrebovali skórovať. A prišla 29. minúta: strela Opielu si našla miesto medzi nohami brankára a skončila v sieti.

Od 30. minúty siahli hostia k power-play, vynútili si tlak, aj ho v 35. minúte zúročili, no obetavý humenský výkon viedol k radosti. Výsledok sa nezmenil, čo znamenalo postup „anjelov“.

Final four

Futsalisti Angels Humenné majú miestenku vo Final four Slovenského pohára vo futsale. Reálnou sa pravdepodobne stane organizácia tohto podujatia práve v humenskej športovej hale. Ďalším istým účastníkom je Slovmatic Bratislava, suverén slovenskej extraligy.

„Chceli by sa so Slovmaticom stretnúť v semifinále, aby mali diváci možnosť vidieť nás v akcii s najlepšími futsalistami Slovenska,“ pousmial sa Lukáš Gabák. Termín Final four je júnový.

V hre Body team Humenné

Postup Angels Humenné však nemusí byť jedinou radostnou zvesťou, i keď... Body team Humenné má proti sebe aktuálne druhý celok extraligy – Pinerola Bratislava a prvé meranie síl v Humennom dopadlo výsledkom 2:4.

Vo výhode sú tak futsalisti od Dunaja, no bodnárovci nechcú ísť na odvetu iba výletnícky. Odvetný zápas je na programe v stredu 24. apríla.

Fakty

Angels Humenné – ŽFA Žirafa Žilina 1:3 (0:1)

Góly: 29. Opiela – 9. Matiko, 23. Marec, 35. Mičuda. Angels: Dudič – Mycio, Opiela, Gabák, Horvat, Šalata, Murinčák, Lojan, Mihalič. Tréner: V. Vasilko. Divákov: 850. Prvý zápas Žilina – Angels Humenné 7:9, postupuje Angels Humenné.