Utorok, 30. november, 2021 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Black Tiger taekwondo Snina s celkovým „TNT“ prvenstvom

Získaných štrnásť medailí určilo celkové prvenstvo na medzinárodnom turnaji v Rakúsku.

Sninskí taekwondisti. V Rakúsku obsadili prvé miesto.Sninskí taekwondisti. V Rakúsku obsadili prvé miesto. (Zdroj: archív)

SNINA. Sninský klub Black Tiger taekwondo sa predstavil na ďalšom medzinárodnom turnaji v rakúskom meste Tulln pod názvom TNT (Tulln New Talents) Cup 2014. Klub reprezentovalo štrnásť pretekárov v kategórii žiakov, kadetov, juniorov a seniorov pod vedením trénera Tomáša Potockého.

Žiaci

Poltuctu sninských pretekárov sa podarilo získať skvelé úspechy. Ako prvý sa predstavil náš najmladší 6-ročný talent Gabriel Poldruhák (do 24 kg), keď v boji o finále už nestačil na českého súpera a obsadil skvelé 3. miesto.

Vo váhe do 27 kg sa predstavil P. Telvák, ktorý nedal súperom z Rakúska a Chorvátska žiadnu šancu a obsadil 1. miesto.

Vo váhe do 33 kg a zaslúžené zlato získal D. Lopata - 1. miesto. Vo váhovej kategórii do 40 kg sa predstavil J. Penkert a po skvelých výkonoch obsadil tiež 1. miesto. Vo váhe do 45 kg obsadil 3. miesto Andrej Varchol a vo váhovej kategórii do 50 kg získal skvelé 2. miesto Š. Kocík.

Kadeti

Tu sa na tatami predstavila trojica sninských reprezentantov a všetkým sa podarilo vybojovať skvelé 1. miesto. Vo váhe do 37 kg sa predstavil D. Gerboc, ktorý po zaváhaniach na predchádzajúcich turnajoch nedal súperom šancu.

O ďalšie zlato vo váhe do 45 kg sa postaral M. Matiko, ktorý vo finále bez problémov porazil svojho kolegu zo slovenskej reprezentácie. A ako posledný náš nováčik P. Gunár vo váhe do 53 kg obsadil skvelé 1. miesto, ktorý svoje zápasy vyhral TKO a KO technikami.

Juniori

V tejto kategórii sa predstavila taktiež trojica „tigrov“. Vo váhe do 55 kg sa stretli aj K. Legemza a S. Kukura. Viac šťastia mal Kukura, ktorý dokázal vybojovať striebro a Legemza získal bronzovú medailu. Vo váhe do 78 kg sa predstavil J. Marinič, ktorý podal skvelý výkon a po dvoch vyhratých zápasoch obsadil 1. miesto.

Seniori

Vo váhe do 74 kg nastúpil M. Čopák (ktorý večer pred turnajom musel zhadzovať 3 kg). Marek potvrdil svoju vynikajúcu formu a nedal súperom žiadnu šancu a odniesol si domov zlato. Ako posledný vo váhe do 80 kg sa predstavil G. Gábor, ktorému premiéra medzi seniormi vyšla skvele a po stavoch 22:0 a 12:2 získal dalšie zlato pre Black Tiger taekwondo Snina.

Celkovo mala sninská zbierka hodnotu deväť zlatých, dve strieborné a tri bronzové medaily, čo ho v hodnotení tímov vynieslo na vynikajúce 1. miesto.