Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Humenčania vo finálovej sérii Svidník porazili aj druhýkrát

Volejbalisti Chemesu Humenné zvíťazili na domácej palubovke nad VK Slávia Svidník 3:1.

(Zdroj: Ilustračné - SITA/Štefan Madaras)

Volejbalisti Chemesu Humenné zvíťazili aj v druhom finálovom stretnutí play off extraligy mužov na domácej palubovke nad VK Slávia Svidník 3:1.

HUMENNÉ. V sérii hranej na štyri víťazstvá tak vedú už 2:0 na zápasy, oba tímy sa na ďalšie dva duely presunú do Svidníka.

Prvý z nich, respektíve tretí v sérii je na programe v stredu 23. apríla o 17.00 hod.

Priebeh stretnutia

Úvodné dva sety sa niesli v réžii domácich volejbalistov. V tom prvom kládol Svidník väčší odpor a Humenčania mali problém odpútať sa od súpera na väčší bodový rozdiel. V jeho závere dokonca prehrávali už 22:24 a hostia boli blízko k získaniu prvého dejstva.

Domácim sa však podarilo odvrátiť dva setbaly a sériou štyroch bodov pri podaní kapitána Milana Mizeráka otočili nepriaznivý stav vo svoj prospech. Za 32 minút tak zvíťazili 26:24.

Druhý a tretí set priniesli odlišný priebeh. V druhom dejstve sa volejbalisti Humenného dokázali bodovo odpútať od svojho súpera a za 24 minút po víťazstve 25:18 viedli v zápase už 2:0.

Zisk potrebného tretieho setu sa však nerodil ľahko. V následnom dejstve sa dokázali hostia postaviť na nohy a po triumfe 25:21 sa vrátili späť do stretnutia.

Rozhodujúcim momentom štvrtého setu bol krásny smeč domáceho Milana Javorčíka, ktorý sa presadil na sieti a zvýšil na 7:4. Ten istý hráč zahral za stavu 11:6 aj druhé eso v zápase a zdalo sa, že vytvoril pre domácich rozhodujúci náskok.

Humenčania však v závere pripustili drámu, keď sa hostia dokázali dotiahnuť na rozdiel bodu v pomere 19:20. Napokon sa im však podarilo duel dotiahnuť do víťazného konca. Po využití druhého mečbalu triumfovali v štvrtom sete 25:22 a rovnako ako v prvom finále vyhrali zápas nad Svidníkom v pomere 3:1.

Finále play off, 2. zápas:

ŠK Chemes Humenné - VK Slávia Svidník 3:1 (24, 18, -21, 22)

118 minút, rozhodcovia: Daruľa - Porvazník

- stav série: 2:0

Chemes: Javorčík, Sarnecki, Mizerák, Joščák, Jakubov, De Amo, libero Szymczak (Bališin, Pavelka, Mlynarčík, Hriňák). Tréner: R. Vlkolinský.

Slávia: Soták, Bucki, Drobňák, Skasko, Száraz, Sopko, libero Vitko (Malina, Kuchárik, Labik, Hruboška). Tréner: P. Kalný.