Utorok, 26. marec, 2019 | Meniny má Emanuel

Plavecké úspechy

Dvanásť plavcov Plaveckého klubu Chemes Humenné sa zúčastnilo Otvorených medzinárodných majstrovstiev v plávaní v poľskom meste Stalowa Wola.

Humenská výprava. V Stalowej Wole zbierali medaily.Humenská výprava. V Stalowej Wole zbierali medaily.(Zdroj: archív)

HUMENNÉ. Dvanásť plavcov Plaveckého klubu Chemes Humenné sa zúčastnilo III. ročníka Otvorených medzinárodných majstrovstiev v plávaní v poľskom meste Stalowa Wola pod vedením trénerov Tomahogha a Pencáka.

O úspechu Humenčanov svedčí zisk 20 medailí a celkové tretie miesto. Okrem zisku medailí je potešujúci predovšetkým nárast výkonnosti mladých plavcov žiackych kategórií, čo potvrdzuje prekonanie 37 osobných rekordov.

Naviac, Lenka Melničáková si prevzala ocenenie za najlepšiu plavkyňu podujatia v kategórií jedenásťročných dievčat. Naša jednotka na týchto pretekoch zvíťazila v prsiarskych disciplínach na 50 a 100 metrov a ďalšie dve zlaté medaily doplnila v polohových pretekoch na 100 a 200 m.

Medaily i rekordy

Druhou najúspešnejšou bola Nina Vološinová, ktorá získala dve zlaté medaily v motýliku na 50 a 200 m a jednu striebornú medailu na 100 m, tiež v motýliku. Annamária Terkošová si v krauliarskej trati vyplávala dve zlaté medaily na 50 a 100 m. Sarah Čajbiková rozšírila zbierku zlatých medailí o jednu v disciplíne 100 m znak, na dvojnásobnej trati získala striebornú medailu a za výkony v polohovkách preberala dve bronzové medaily.

Emma Zvalčáková si v motýlikových disciplínach na 50, 100 a 200 m v kategórii 12-ročných dievčat vyplávala tri strieborné medaily. Daniela Gribaničová, ktorá súťažila v kategórii 14 a 15-ročných, získala striebro na 200 m znak a na 200 m v polohovke bronz. Bronz si odnášajú ešte 12-ročná Natália Babjaková a 11-ročná Natália Juhásová, obe za 100 m motýlik.

Petra Frivaldská sa v prsiarskych disciplínach v kategórii 11-ročných dievčat umiestnila dvakrát na peknom štvrtom mieste a zhodne sa dohmatla aj Terézia Terifajová na 200 m znak. Z chlapcov sa do 10. miesta dvakrát predral 15-ročný Viliam Terkoš a raz aj 13-ročný Richard Latta.