LIVERPOOL/SNINA. Minulý víkend sa v britskom Liverpoole konal medzinárodný turnaj seniorov v korde.
Klub šermu Snina na planšoch v meste svetoznámych Beatles reprezentoval senior Tomáš Kazík ako jediný zo Slovákov. Konkurenciou mu bola rovná stovka šermiarov z trinástich krajín.
V prvom základnom kole sa podarilo Kazíkovi vybojovať dve výhry zo štyroch zápasov, no už v druhom základnom kole vybojoval celých päť víťazstiev z piatich zápasov a v súčte bol do eliminácie nasadený na 21. mieste.
V prvom zápase o postup medzi 64 mal voľný los, potom porazil Owena z Veľkej Británie 15:8, jeho kolegu Rowlanda 15:10, ale v boji o postup medzi osmičku najlepších podľahol britskému Millnerovi 6:15. Celkové pätnáste miesto je však výborným výsledkom. Víťazom kategórie seniorov sa stal Carty (Veľká Británia).
Šermoval v pohode
„V prvom základnom kole som sa dosť ťažko rozbiehal, no v druhom som šermoval v pohode a nedal som súperom šancu. Aj vo vyraďovacej eliminácii som sa snažil dostať sa čo najvyššie, ale Millner vo štvrtom kole bol už nad moje sily. Na tomto turnaji to bolo dosť silné, ale s umiestnením som spokojný,“ poznamenal na margo tohto turnaja Tomáš Kazík.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín