Nedeľa, 25. august, 2019 | Meniny má Ľudovít

Chemesáci porazili Myjavu opäť 3:1

Po pohárovom semifinále Humenné – Myjava sa rovnaký výsledok zrodil aj v nadstavbe extraligy.

Po pohárovom semifinále sa rovnaký výsledok zrodil aj v nadstavbe extraligy.

HUMENNÉ. Počas víkendu sa naplno rozbehla nadstavbová časť extraligy. Aj humenskí volejbalisti odohrali dva zápasy, v sobotu privítali na svojej palubovke Myjavu, čo bola repríza pohárového semifinále.

Napokon sa zrodilo výsledkové repete, víťazstvo chemesákov v štyroch setoch.

Tri zo štyroch setov sa skončili najtesnejším možným pomerom. V prvom i druhom bol stav 21:21, uspeli postupne obaja. Tretí set bol v humenskej moci, hosťom blikala aká – taká šanca za stavu 19:15, ale po pár bodoch (23:15) už nemali v tomto sete žiadnu.

Zato vývoj koncovky štvrtého dejstva dával do možnej reality aj tajbrejkový záver. Stav 21:23 bol pre hostí nádejný. Prišiel však blokový „uzáver“ chemesákov.

Najskôr znížil De Amo, blok Sarneckeho na Mračka body zrovnal, a keď univerzál Lech dvakrát narazil na bloky kapitána Mizeráka, tešilo sa humenské hľadisko.

Slabšie naladenie

Stretnúť sa v krátkej časovej pasáži s rovnakým súperom neznamená, že to bude rovnaký zápas. Výsledok sa napokon zopakoval, herne to však bolo z humenskej strany iné.

„Nepremenili sme viac čistých príležitostí, neboli sme až takí nátlakoví útokom. V pohárovom zápase bolo naladenie sa družstva iné, nadstavba extraligy je dlhodobá súťaž, koncentrácia bola slabšia. Povedal by som, že sme zahodili niekoľko „útokov na prázdnu bránu“, viac sme chybovali. Nebol to až taký ucelený výkon,“ konštatoval Richard Vlkolinský.

Štatistika

Humenné – Myjava 3:1 (23,- 23, 16, 23)

ŠK Chemes: Javorčík 11, Sarnecki 16, Mizerák 10, Joščák 8, Jakubov 10, De Amo 6 – libero Szymczak (J. Hriňák, Mlynarčík 3, Bališin). Pred 600 divákmi rozhodovali Drobňák a Servický. Hrací čas: 108 minút.

Svidník – Humenné 0:3 (-21, -22, -23)

ŠK Chemes: De Amo 6, Sarnecki 16, Javorčík 12, Mizerák 9, Joščák 7, Jakubov 5 - liberá Szymczak a Boldy (Mlynarčík 2, Bališin 0). Pred 600 divákmi rozhodovali Porvazník – Mokrý.

Poradie v nadstavbovej časti extraligy po 5. kole: 1. Humenné 15 (15:4), 2. Myjava 9 (11:8), 3. Prievidza 9 (12:9), 4. Svidník 7 (9:10), 5. Prešov 5 (9:11), 6. Nitra 0 (1:15).