HUMENNÉ. V ponuke je viac ako 60 domácich a zahraničných titulov.
Podľa najnovších prieskumov až deväť z desiatich Slovákov pravidelne číta noviny a časopisy. Málokto si však dnes môže dovoliť kupovať dennú tlač či drahé časopisy pravidelne. Jedným z riešení, ako sa k nim dostať, je knižnica.
„Pre čitateľov, ktorí radi čítajú dennú tlač, týždenníky, alebo mesačníky, sme ponuku novín a časopisov rozšírili. V čitárni nájdete dnes viac ako 60 domácich a zahraničných titulov. Sú medzi nimi populárno-odborné, spoločenské, ženské i odborné časopisy. Nechýbajú celoštátne i regionálne denníky,“ hovorí bibliografka Miriam Vojsová.
Všetky tituly sú vo vynovenej čitárni na poschodí. Detské časopisy sú na prízemí v študovni v oddelení pre deti a mládež.
„Aktuálne čísla časopisov sú dostupné na čítanie iba v knižnici, takisto aj denná tlač. Staršie čísla časopisov si môžu čitatelia požičať domov na dva týždne,“ dodáva Vojsová.
Autor: jo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín