Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Titul i pohár pre Black Tiger Snina

Vrchol tohtoročnej sezóny pre taekwondistov sa udial v Gemeri.

Black Tiger Snina. Majstri Slovenska a víťazi Slovenského pohára 2013.Black Tiger Snina. Majstri Slovenska a víťazi Slovenského pohára 2013. (Zdroj: mšk)

SNINA. Rimavská Sobota bola v predvianočnom čase dejiskom majstrovstiev Slovenska, ktoré prebiehali v športovom zápase i súborných cvičeniach – poomsae a zúčastnilo sa ich takmer 150 pretekárov z dvanástich klubov Slovenska. Nechýbal ani Black Tiger Snina, za ktorý pod vedením trénera Tomáša Potockého nastúpilo na tatami devätnásť taekwondistov.

Desať titulov

Sninskí majstri Slovenska: Kategória „deti“ (do 10 rokov) - P. Telvák (do 26 kg), D. Lopata (do 32 kg), J. Penkert (do 36 kg), Š. Kocík (nad 44 kg). Pätica sninských mladých taekwondistov získala štyri zlaté, jedno striebro preto, lebo vo finále najťažšej váhy boli obaja Sninčania.

Kategória „žiaci“ (10 – 12 rokov) bola jediným zástupcom bronzová.

Kategória „kadeti“ (12 – 14 rokov) - z piatich nominácií „iba“ tri tituly, lebo až dva finálové súboje boli rýdzo sninské. Ba ešte aj vo váhe nad 65 kg, ale v nej nastúpili iba dvaja sninskí borci, a tak sa titul v tejto váhe neudeľoval. Majstri: D. Gerboc (do 37 kg), S. Kukura (do 49 kg), P. Gunár (do 57 kg).

Kategória „juniori“ (14 – 17 rokov) - zlatí S. Kukura (do 48 kg), K. Legemza (do 55 kg).

Kategória „seniori“ (16 rokov a viac) – titul získala V. Šimonová (do 49 kg).

Ďalšie „zlaté“ pocity zažíval Black Tiger Snina pri vyhodnotení najlepších taekwondistov za rok 2013. V kategórii „deti“ dominoval Jakub Penkert, medzi kadetmi bol ako najlepší vyhodnotený Samuel Kukura.

Trofejové „double“

Po vyhodnotení jednotlivcov prišli na rad družstvá. Prvý skvelý pocit zažili sninské „čierne tigre“ pri ocenení víťazstva s Slovenskom pohári, pričom porazili oba košické kluby. Na záver sa konalo vyhlasovanie poradia tímov v rámci majstrovstiev Slovenska 2013. Titulom sa môže hrdiť práve Black Tiger Snina... Poradie: 1. Black Tiger taekwondo klub Snina 133, 2. ŠKP Košice – Ilyo TKD 101, 3. Koryo TKD Slávia UPJŠ Košice 77 bodov, spolu hodnotených dvanásť klubov.