Streda, 21. apríl, 2021 | Meniny má ErvínKrížovkyKrížovky

Gemerčania potrápili humenských hokejistov

Opäť vyhrali jednu tretinu a dokázali trikrát skórovať, čo je zo všetkých súperov zatiaľ najviac.

Ľubomír Baranok. Rýchlonohý humenský útočník síce gól nestrelil, dvakrát sa však na ňom podieľal.Ľubomír Baranok. Rýchlonohý humenský útočník síce gól nestrelil, dvakrát sa však na ňom podieľal. (Zdroj: mirano)

HUMENNÉ. Súboj prvého s tretím v druhej hokejovej lige (skupina Východ) priniesol kvalitný zápas.

I keď celok z Rimavskej Soboty točil na ľade iba jedenásť hokejistov, bol dobrým súperom humenskému lídrovi.

Už prvý vzájomný duel v Gemeri bol výsledkovo vyrovnaný, Humenčania vyhrali tesne 3:2, pričom tretiu tretinu prehrali.

Rovnaké, čo sa týka úspešnosti v záverečnej tretine, to bolo aj na humenskom ľade, i keď favorit prekvapenie nepripustil a vyhral.

Jeden z najťažších

O snahe súpera nezaostávať svedčí aj pomer striel 27:26, iba tesne v humenský prospech.

„Myslím, že  Rimavská je jedným z najťažších súperov v našej skupine. I keď ich bolo na dve päťky, poctivo bránili, spočiatku napádali už v našom pásme, hrali odvážne. Nechcem ostatné tímy podceňovať, lebo všade sa hrá ťažko a najmä vonku sa na nás dobre pripravia,“ konštatoval Ľubomír Baranok, krídelník MHK Bemaco Humenné.

Najbližšie cestujú humenskí hokejisti na Oravu, do Dolného Kubína, ktorý je v tabuľke druhý, a že sa bude chcieť určite na lídra vytiahnuť, niet pochýb.

Krok za krokom

Humenská bilancia v skupine Východ je zložená zo samých víťazstiev. To isté má však na konte v skupine Západ aj Dubnica n/V. Schyľuje sa k „tvrdej“ baráži o postup do prvej ligy.

„Zatiaľ je baráž ďaleko, v hre základnej časti je ešte veľa bodov, najbližšie hráme v Dolnom Kubíne, čo veľa napovie. Ideme krok za krokom, od zápasu k zápasu,“ podotkol autor dvoch asistencií pri humenskom sobotňajšom víťazstve.

MHK Bemaco Humenné nenašiel v doterajšom priebehu súťaže premožiteľa, ale ak pôjdeme do tretinových detailov, už dvakrát „prehral“.

Bola to vždy posledná, tretia tretina, pričom majú v oboch prípadoch aspoň takýto skalp hokejisti Rimavskej Soboty. V Gemeri (zápas 3:2 pre Humenné) vyhrali tretie dejstvo 2:0, na humenskom ľade 2:1...

Štatistika

Humenné – R. Sobota 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Góly: Bochňa, Segľa, Milan Mach, Zavacký, Marek Mach – Šagát, Filipiak. Vylúčení 4:7 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 643 divákmi rozhodoval Korba.