Sobota, 27. november, 2021 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Šermiarskymi medailistami najmladší

Deviati reprezentanti Klubu šermu Snina vybojovali jedno zlato a trikrát bronz.

Sninskí „mini“ šermiari. Zľava Mária Gerbová, Tomáš Petro, Matej Kohút a Tamara Kohútová. Nad nimi spokojný  tréner Dalibor Kazík.Sninskí „mini“ šermiari. Zľava Mária Gerbová, Tomáš Petro, Matej Kohút a Tamara Kohútová. Nad nimi spokojný tréner Dalibor Kazík. (Zdroj: Peter Sokol)

BRATISLAVA/SNINA. V bratislavskej športovej hale Mladosť sa konal turnaj v šerme „Akadémia cup“ pre kategórie kadetov, starších, mladších a mini žiakov a bol zaradený do Slovenského pohára v šerme. Turnaja sa zúčastnili šermiari z Poľska Česka a Slovenska.

Kadeti – siedmy Kucka

Spomedzi 22 šermiarov hájili sninské farby traja. Najvyššie sa prebojoval Branislav Kucka, ktorý v základnom kole z piatich zápasov vyhral tri a postúpil do vyraďovacej eliminácie. V prvom vyraďovacom zápase mal voľný žreb, potom porazil Illeho (AŠ Bratislava) 15:11, no následne o postup medzi štvorku najlepších podľahol Cipárovi (BŠK Bratislava) 5:15, a tak sa celkovo umiestnil na dobrom 7. mieste. Umiestnenia ďalších sninských šermiarov: 12. Pavol Kováč, 16. Denis Dunaj. Víťazom sa stal bratislavský šermiar Cipár.

Starší žiak iba Vataha

V kategórii starších žiakov sa na planšoch predstavilo 16 šermiarov. Ku Klubu šermu Snina patril iba Samuel Vataha, ktorý postúpil cez základné kolo do vyraďovacej eliminácie, ale v nej hneď v prvom zápase podľahol Cikatrísovi (AŠ Bratislava) 2:15, čo znamenalo súťažné stop a konečnú pozíciu na 11. mieste. Víťazom sa stal Kocs z Poľska.

Mladší žiaci – Kremeň dobrý

Sninské šermiarske trio sa predstavilo medzi 21 pretekármi v kategórii mladších žiakov. Najvyššie sa prebojoval Mário Kremeň, ktorý v základnom kole vyhral štyri zápasy, čím sa kvalifikoval do vyraďovacej eliminácie. V prvom kole mal voľný žreb, o postup medzi najlepšiu osmičku podľahol Sopoligovi (KŠK Košice) 9:12, čo mu predurčilo dobré 9. miesto. Umiestnenia ďalších sninských šermiarov: 12. Daniel Sivčo, 21.Viktor Staroščák. Víťazom sa stal Sopoliga z KŠK Košice.

Medailoví minižiaci

V kategórii mini žiakov (9 pretekárov) za Sninu nastúpili dvaja šermiari. Najvyššie sa prebojoval Tomáš Petro, ktorý postúpil cez základné kolo, potom postupne vyhral s Majdekom (BŠK Bratislava) 10:4, Szabom (Willard Košice) 10:4 a vo finále porazil jeho kolegu Sušinu (Willard Košice), čo určilo sninský zisk zlatej medaily. Podobne výborný výsledok dosiahol aj Matej Kohút, ktorý až v boji o finále podľahol tesne práve Sušinovi 9:10, čím získal pre Klub šermu Snina bronzovú medailu.

Aj minižiačky na stupni

V kategórii mini žiačok (8 pretekárov) za Sninu nastúpili dve dievčatá - Tamara Kohútová a Mária Gerbová. Obe sa prebojovali zo základných kôl do eliminácie a obe sa zastavili až v bojoch o finále. Kohútová tesne podľahla Tomášovej (Willard Košice) 9:10 a Gerbová Herbutovej z Poľska tiež 9:10. Pre sninské mladé šermiarky to znamenalo bronz. Víťazkou sa stala Herbutová z Poľska.

Spokojný tréner

Ako teda hodnotí vystúpenie svojich zverencov Dalibor Kazík? „Výborný výsledok dokázali mini žiaci, ktorí si v tejto kategórii vybojovali jedno zlato a tri bronzové medaily. Dobré bolo aj umiestnenie kadeta Kucku a mladšieho žiaka Kremeňa. Pre kadetov to bola aj príprava na Európsky pohár v dánskej Kodani,“ konštatoval spokojný tréner.