Korzár logo Korzár Horný Zemplín
Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik
Nájdete nás na webe

Humenský infoservis - 17. decembra - 6. januára

Kam za kultúrou, športom a zdravím.

PODUJATIA

Vianočný koncert

HUMENNÉ. V utorok 17. decembra sa o 16.30 hod. v divadelnej sále Domu kultúry uskutoční vianočný koncert žiakov Základnej umeleckej školy.

Čas radosti a veselosti

HUMENNÉ. V stredu 18. decembra sa o 16.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry bude konať benefičný koncert Speváckeho zboru mesta Humenné a jeho hostí pod názvom Čas radosti a veselosti.

O energii

SNINA. O energetických úsporách a alternatívnych zdrojoch energie bude hovoriť na prednáške Daniel Šlosár, technik alternatívnych zdrojov energie z občianskeho združenia Sosna z Košíc. Ďalšia prednáška z cyklu Letokruhy sa uskutoční v stredu 18. decembra o 17.00 hod. v Dome Matice slovenskej.

Maškrtníček

HUMENNÉ. Vo štvrtok 19. decembra o 17.00 hod. sa v divadelnej sále Domu kultúry bude konať vianočné stretnutie s Nany a Krištofom a detskými vianočnými pesničkami Mariána Čekovského pod názvom Maškrtníček.

Stromček, si šťastný?

SNINA. Vo štvrtok 19. decembra o 15.00 hod. v sninskom kaštieli ukážu rodičom najkrajší vianočný stromček. Vyzdobili ho škôlkari a deti prvého stupňa základných škôl z mesta a vidieka. Nebude chýbať krátky kultúrny program.

Vianočný koncert

HUMENNÉ. V piatok 20. decembra sa o 17.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry uskutoční vianočný koncert žiakov a učiteľov Súkromnej základnej umeleckej školy VIA ARTO.

Adventné Humenné

HUMENNÉ. V nedeľu 22. decembra o 15.00 hod. zapália na Námestí slobody pri Fontáne lásky štvrtú adventnú sviecu. Na námestí pri Fontáne lásky vystúpi Súkromná základná škola Via Arto.

Miznúci svet

HUMENNÉ. V sobotu 28. decembra sa vo Vihorlatskom osvetovom stredisku uskutoční program reflexií a vianočného zvykoslovia spojený s uvedením knihy do života Pavla Bileca Miznúci svet. V programe účinkujú spevácky zbor Magnificant, mužská spevácka skupina Hačure a Kudzeľ z Dlhého nad Cirochou. Začiatok podujatia je o 16.00 hod.

Vianočná harmónia

SNINA. V nedeľu 29. decembra sa v sninskom kaštieli uskutoční prvé stretnutie s hudbou Vianočná harmónia. Predstavia sa Matúš Mazár (spev) s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej. Začiatok koncertu je o 17.00 hod.

Silvester 2013

HUMENNÉ. V utorok 31. decembra o 22.00 hod. sa na námestí pred Domom kultúry začína Silvestrovská noc s diskotékou na námestí. Vystúpia skupiny Tublatanka, DJ Gabriello. Nebude chýbať spoločné privítanie Nového roka 2014 s ohňostrojom.

VÝSTAVY

Vianoce v múzeu

HUMENNÉ. V renesančnom kaštieli sú pre verejnosť prístupné výstavy: Mikuláš Rogovský, výber z tvorby, výstava Vianočné pohľadnice v čase a výstava 17 autorov na 1. humenskom výtvarnom salóne.

Pop art a street art

MEDZILABORCE. V priestoroch Múzea moderného umenia Andyho Warhola je nainštalovaná výstava Warhol & Banksy & Bambi, pop art verzus street art.

Ticho a komnata

HUMENNÉ. V priestoroch Hotela Karpatia je nainštalovaná výstava Jarmily Veľkej Ukryté ticho.
V galerijných priestoroch humenského kaštieľa si môžete prezrieť výstavu Andreja Smoláka Trinásta komnata.

Sakrálne umenie

HUMENNÉ. Do 10. januára 2014 potrvá vo výstavnej sieni Domu kultúry výstava zo súkromnej zbierky pod názvom Sakrálne umenie.

VII. Karpatské bienále grafiky detí a mládeže

HUMENNÉ. Do 31. januára potrvá výstava Karpatské bienále grafiky detí a mládeže vo výstavnej sieni Vihorlatského osvetového strediska.

Maliar a rezbár

HUMENNÉ. V priestoroch Art café Verchovina vystavuje maliar a rezbár Alexander Orlík, žilinský rodák. Od roku 1999 je členom klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri Hornozemplínskom osvetovom stredisku vo Vranove nad Topľou.

Od Millyho k postmoderne

SNINA. Do 10. februára potrvá výstava Dezidera Millyho, Štefana Hapáka, Oresta Dubaya a Ivana Šafranka pod názvom Od Millyho k postmoderne v sninskom kaštieli.

My štyria

SNINA. Jarmila Veľká + Emil Semanco + Marek Žitňan + Andrej Smolák: štyria jubilujúci autori vystavujú vo Výtvarnom centre v Snine.

Cyril a Metod v knižnici

HUMENNÉ. Vo Vihorlatskej knižnici si môžete pozrieť sochy sv. Cyrila a Metoda od humenského akademického sochára Jaroslava Drotára.

KINO FAJN

HUMENNÉ. V pondelok 16. decembra premietne v 3D novozélandsko-americký fantazijný film Hobit: Smaugova pustatina.

Po úspešnom prechode cez Osamelú horu musí Thorinova výprava požiadať o pomoc Medveďa, silného cudzinca, ktorý pozná bezpečnú cestu cez Temný hvozd. Výprava sa musí dostať k Osamelej hore. Po dobrodružnom prechode cez Temný hvozd sa trpaslíci a Bilbo Pytlík dostanú do Jazerného mesta, kde sa na chvíľu usadia.

Začiatok premietania je o 19.30 hod.

V stredu 18. decembra premietne vo Filmovom klube islandskú drámu Hlboko.

V marci 1984 otriasla Islandom správa o šokujúcej udalosti. Po prudkej nečakanej búrke sa niekoľko kilometrov od pobrežia potopila rybárska loď s celou posádkou. Jeden jej člen však poprel všetky fyzikálne zákony a prežil. Guli strávil šesť hodín v ľadovom oceáne a celkom sám, bez pomoci doplával až k brehu islandského ostrova a prekonal strastiplnú cestu po pevnine cez pusté lávové pole. Lekári podrobili Guliho mnohým testom, no dodnes ostáva záhadou, ako mohol taký nápor vydržať.

Začiatok premietania je o 19.30 hod.

Vo štvrtok 19. a piatok 20. decembra premietne americkú drámu Všetko je stratené.

Zo správania osamelého morského vlka vycítite, že v živote zažil už mnoho kríz. Ani tá, pri ktorej sa jeho jachta stretla s plávajúcim kontajnerom plným čínskych topánok, ho spočiatku nevykoľají. Jednoducho zalepí obrovskú dieru v boku lode a plaví sa ďalej. Ale táto zrážka je len ochutnávkou pred sériou katastrof, ktorým musí skúsený moreplavec čeliť. Začiatok premietania je o 19.30 hod.

V sobotu 21. a nedeľu 22. decembra premietne animovaný dobrodružný film Prechádzky s dinosaurami.
Dobrodružný film pre celú rodinu inšpirovaný úspešným seriálom o živote dinosaurov. Začiatok premietania je o 17.00 hod.

V sobotu 21. a nedeľu 22. decembra premietne americkú komédiu Frajeri vo Vegas.

Štyria celoživotní priatelia sa na staré kolená rozhodnú nesprávať sa, akoby mali „staré kolená“, ale spomenúť si na svoje slávne ťahy a poriadne to ešte raz roztočiť. Jeden z nich, zarytý starý mládenec, sa rozhodne oženiť, a to je ideálna príležitosť. Cieľ? Las Vegas!

Začiatok premietania je o 19.30 hod.

Vo štvrtok 26., piatok 27., sobotu 28. a nedeľu 29. decembra premietne francúzsky animovaný film Chrobáčikovia.

Na malebnej lesnej čistinke sa jedného dňa rozpúta nepriateľstvo medzi kolóniami čiernych a červených mravcov. Príčinou sporu sú zvyšky jedla z pikniku, ktoré tam zanechal mladý pár. Odrazu sa uprostred znepriatelených strán objaví odvážna lienka. Skamaráti sa s čiernym mravčekom Mandiblom a pomôže mu zachrániť mravenisko pred inváziou červených bojovníkov na čele s hrozivým Butorom.

Začiatok premietania je o 17.00 hod.

Vo štvrtok 26. a sobotu 28. decembra premietne americký mysteriózny thriller Old Boy.

Po jednej párty sa Joe Doucett prebúdza v neznámej izbe a okrem opice má omnoho závažnejší problém. Nevie, kde je, nemá svoje osobné veci a hlavne - nemôže von. V televízii navyše hlásia, že jeho žena bola zavraždená, on je hlavným podozrivým a po masakre v jeho dome ostala nažive malá dcérka. A tak to zostane dlhých 20 rokov. A potom sa z ničoho nič prebúdza vonku na slobode. Jediné, na čo od tej chvíle myslí, je pomsta, za ktorou ide neľútostne a brutálne.

Začiatok premietania je o 19.30 hod.

V piatok 27. decembra premietne vo Filmovom klube francúzsko-nemeckú tragikomédiu Čo keby sme žili spoločne?

Annie, Jean, Claude, Albert a Jeanne sú vyše štyridsať rokov nerozlučnými priateľmi. Keď im pamäť a srdce pomaly vypovedávajú službu a na obzore je prízrak domova dôchodcov, vzoprú sa a rozhodnú sa žiť spoločne. Napriek tomu, že občasné nezhody prebúdzajú staré spomienky, z bláznivého nápadu sa rodí krásne dobrodružstvo – spoločný život na staré kolená v komunite kamarátov.

Začiatok premietania je o 19.30 hod.

V nedeľu 29. a sobotu 30. decembra premietne americkú komédiu Tajný život Waltera Mittyho.
Walter Mitty, nesmelý a večne snívajúci fotoeditor časopisu Life, sa vo svojom jednotvárnom živote len ťažko vyrovnáva s realitou, a preto žije vo svojom vysnenom svete. V ňom sa mení na dokonalého romantického hrdinu bojujúceho za lepší, spravodlivejší svet. A tiež sa vo svojich snoch stáva cieľom obdivných pohľadov kolegyne Cheryl, ktorú bez jej vedomia často angažuje do svojich snových potuliek.

Začiatok premietania je o 19.30 hod.

OZNAMY

Besedy pri ďalekohľade

HUMENNÉ. V stredu 18. a piatok 20. decembra sa vo Vihorlatskej hvezdárni v Humennom uskutočnia vo večerných hodinách Besedy pri ďalekohľade. Ide o teleskopické pozorovanie planét Merkúr, Venuša, Jupiter, Saturn a astronomických objektov.
Besedy pri ďalekohľade sa uskutočnia iba v prípade priaznivej meteorologickej situácie o 18.00 a 20.00 hod.

XVIII. humenské vianočné trhy

HUMENNÉ. V štvrtok 19. a piatok 20. decembra sa na námestí pred Domom kultúry uskutočnia Humenské vianočné trhy.

Program:
Štvrtok 19. decembra o 14.00 hod. – slávnostné otvorenie Humenského jarmoku
- mužská spevácka skupina Hačure
- divadelné predstavenie Rysavá jalovica v podaní hercov divadla Na doske z Prešova
Piatok 20. decembra od 14.00 hod. – spevácky zbor Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémie EBG
- spevácka skupina Bačkare
- spevácka skupina Tarnavčan

Stánky s občerstvením: štvrtok 19. a piatok 20. decembra od 8.00 do 21.00 hod.

Predajné stánky so spotrebným tovarom: štvrtok 19. a piatok 20. decembra od 8.00 do 19.00 hod.

RELAX V HUMENNOM

KÚPALISKO

Vnútorný 25 m bazén:
Pondelok 16.12.: sanitárny deň
Utorok 17.12.: 8.00 – 16.00, 17.30 – 20.00 hod.
Streda 18.12.: 9.00 – 16.00, 17.30 - 20.00 hod.
Štvrtok 19.12.: 8.00 – 14.00, 15.00 – 16.00, 18.30 - 20.00 hod.
Piatok 20.12.: 9.00 – 16.00, 17.30 - 20.00 hod.
Sobota 21.12.: 9.00 – 20.00 hod.
Nedeľa 22.12.: 9.00 – 20.00 hod.
Pondelok 23.12.: sanitárny deň
Utorok 24.12.: zatvorené
Streda 25.12.: zatvorené
Štvrtok 26.12.: 14.00 - 20.00 hod.
Piatok 27.12.: 9.00 – 20.00 hod.
Sobota 28.12.: 9.00 – 20.00 hod.
Nedeľa 29.12.: 9.00 – 20.00 hod.
Pondelok 30.12.: 9.00 – 20.00 hod.
Utorok 31.12.: zatvorené
Streda 1.1.: zatvorené
Štvrtok 2.1.: 8.15 – 20.00 hod.
Piatok 3.1.: 9.00 – 20.00 hod.
Sobota 4.1.: 9.00 – 20.00 hod.
Nedeľa 5.1.: 9.00 – 20.00 hod.
Pondelok 6.1.: 14.00 – 20.00 hod.

SAUNA
Mužská:
Utorok až sobota: 14.00 – 20.00 hod.
Nedeľa: 10.00 - 20.00 hod.
Ženská:
Utorok až sobota: 14.00 – 20.00 hod.
Nedeľa: 10.00 - 20.00 hod.

ŠPORT

HUMENNÉ. V sobotu 21. decembra sa o 18.00 hod. stretnú volejbalisti ŠK Chemes Humenné v MŠH Fino Kaposvár.

V nedeľu 22. decembra od 7.30 do 20.00 hod. sa v MŠH uskutoční 5. kolo Mestskej futsalovej ligy v kategórii mužov.

V nedeľu 22. decembra o 9.00 hod. sa na Tolstého ulici uskutoční šachová partia medzi klubmi Šachy Reinter Humenné „C“ a ISIC Šachová škola Tatran Prešov.

V sobotu 28. decembra o 17.30 hod. sa na zimnom štadióne uskutoční hokejový zápas v kategórii mužov medzi klubmi MHK Bemaco Humenné a HK Blesky Detva.

V nedeľu 29. decembra od 7.30 do 20.00 hod. sa v MŠH uskutoční 6. kolo Mestskej futsalovej ligy v kategórii mužov.

ZDRAVIE

Lekárenská pohotovosť

HUMENNÉ. 16.12. lekáreň Pri nemocnici, Ul. 1. mája, 17.12. lekáreň Pri kaštieli, ul. Mierová, 18.12. lekáreň Don Bosco, Ul. 26. novembra, 19.12. lekáreň Pri fontáne, Nám. slobody, 20.12. lekáreň Na detskej poliklinike, Ul. Hviezdoslavova, 21.12. lekáreň Sunpharma, ul. Družstevná, 22.12. lekáreň Dr. Max - Kaufland, Ul. Štefánikova, 23.12. lekáreň Laborecká, ul. Laborecká, 24.12. lekáreň Dr. Max - Pharmstore, Ul. 1. mája, 25.12. lekáreň Centrum, Nám. slobody, 26.12. lekáreň Lúč, Ul. 1. mája, 27.12. lekáreň Centrum, Nám. slobody, 28.12. lekáreň Pri nemocnici, Ul. 1. mája, 29.12. lekáreň Avicena, ul. Nemocničná, 30.12. lekáreň Dr. Max - Kaufland, Ul. Štefánikova, 31.12. lekáreň Mária, ul. Krátka, 1.1. lekáreň Media, ul. Družstevná, 2.1. lekáreň Sunpharma, ul. Družstevná, 3.1. lekáreň Dr. Max - Kaufland, ul. Štefánikova, 4.1. lekáreň Mária, ul. Krátka, 5.1. lekáreň Lúč, Ul. 1. mája, 6.1. lekáreň Sunpharma, Ul. Družstevná

Lekárenská pohotovostná služba je v pracovných dňoch do 20.00 hod. Cez víkendy a sviatky od 8.00 - 12.00 hod. a od 13.00 - 20.00 hod. Zmena pohotovostnej služby vyhradená!

KALENDÁRIUM

Medzinárodné dni
18. december – Medzinárodný deň poštovej známky a filatelie
18 december – Medzinárodný deň migrantov
19 december – OSN deň pre spoluprácu Juh-Juh
20. december – Medzinárodný deň ľudskej solidarity
1. január – Svetový deň mieru
4. január – Svetový Braillov deň
6. január – Svetový deň vojnových sirôt
6. január – Zjavenie Pána

Historický kalendár
17. december 1987 – Gustáva Husáka vo funkcii generálneho tajomníka ÚV KSČ nahradil M. Jakeš
18. december 1935 – Edvard Beneš zvolený za prezidenta ČSR
18. december 1938 – voľby do autonómneho slovenského snemu
24. december 1918 – pplk. Vyx odovzdal maďarskej vláde nótu so stanovením demarkačnej čiary medzi Maďarskom a ČSR
28. december 1989 – predsedom Federálneho zhromaždenia sa stal Alexander Dubček
29. december 1989 – za prezidenta ČSSR bol zvolený Václav Havel
1. január 1919 – obnovenie činnosti Matice slovenskej
1. január 1947 – začiatok dvojročného plánu
1. január 1977 – vznik Charty 77
1. január 1993 – vznik Slovenskej republiky (SR)

Čo zistili predkovia
16.12. - O svaté Albíně schovej se do síně.
16.12. - Závěj svaté Albíny zaplavuje doliny.
17.12. - O svatém Lazaru ucpi v senci každou spáru.
21.12. - Na svätého Tomáše zima sa nám rozpáše.
21.12. - Toma, poseď doma!
21.12. - Tomáš s oceľou (mráz) znamená, že bude v nastávajúcom roku zrno plné.
23.12. - Svatá Viktorie obrázky na okna ryje.
24.12. - Ak sa na Vianoce voda z neba leje, starosť o úrodu kečku vám ohreje.
24.12. - Aký je čas na Adama Evy, také budú nasledujúce dni.
24.12. - Biele Vianoce, zelená Veľká noc.
24.12. - Do Vianoc - hoj, od Vianoc - joj!
24.12. - Do Vianoc dlhá nitka, krátky deň, po Vianociach krátka nitka, dlhší deň.
24.12. - Jak medzi Kračúnami, tak medzi Jánami.
24.12. - Jasné Vianoce, mnoho vína a ovoce.
24.12. - Keď je hus na Vianoce na blate, na Jozefa bude na ľade.
24.12. - Keď je na Štedrý deň večer mnoho hviezd, je mnoho zemiakov.
24.12. - Keď je na Štedrý deň veľa hviezdičiek, na budúci rok je veľa kureniec.
24.12. - Keď je na Štedrý večer hmla, bude plané počasie.
24.12. - Keď je vianočná noc tmavá (nesvieti mesiac), bude tma v záčine (miesto na odkladanie potravín, úrody)
24.12. - Keď na Narodenie Krista pršať začne, za štyri týždne počasie bude mračné.
24.12. - Koľko sa ukáže prvý sneh pred Vianocami, toľko bude trvať po Vianociach.
24.12. - Lahodný a teplý čas na Vianoce je znamením, že zima bude dlho trvať.
24.12. - Lepšie Vianoce treskúce nežli tekúce.
24.12. - Na Adama a Evu čekej oblevu.
24.12. - Na Vianoce - po gágorče (po hrdlo, dosýtosti), na Velikú noc - moc, na Ducha - do pol brucha, Na Trojicu - len za užicu (lyžicu).
24.12. - Štedrý večer jasný každému je milý, dá vraj pánboh vína, požehná v obilí.
25.12. - Biele Vianoce , zelená Veľká noc; čierne Vianoce, biela Veľká noc.
25.12. - Keď dvadsiateho piateho svieti slnko len toľko, čo gazda koňa oširuje (nasadiť postroj, zapriahnuť), bude dobrá úroda zemek (zemiakov).
25.12. - Na Vianoce blato, na Veľkú noc sneh.
26.12. - Ak sa vetry na svätého Štefana spolu chytia, velikie priekopy a záveje narobia.
26.12. - Keď duje vietor na Štefana, bude víno budúceho roku plané.
26.12. - Keď svätý Štefan blato vyfúkal, bude pekná jar.
26.12. - Na svätého Štefana nesmie už byť barina.
26.12. - Pekná chvíľa na Štefana Kráľa sľubuje radostné oberačky.
27.12. - Sivý svätý Ján veští dobrý rok.
28.12. - O Mláďatkách i deň sa omladzuje.
31.12. - Je-li o Silvestru v noci vítr a ráno jasno, bude dobrého vína pořídku.
31.12. - Keď je na starý rok jasno, bude v stáloch (maštaliach) prázdno.
31.12. - Když na Silvestra ráno sluní a v noci prudký vítr zavěje, není na vína hrubé naděje.
1.1. - Ak pripadne Nový rok na stredu, bude to priaznivý rok, mnoho vína, ale žiadny med.
1.1. - Ak Nový rok pripadne na nedeľu, bude mierna zima, ak pripadne na pondelok, veští to ostrú zimu.
1.1. - Aký je deň Nového roka, taký bude celý rok.
1.1. - Jasná a tichá novoročná noc zvestuje nám dobrý rok.
1.1. - Na Nový rok blato, na Veľkú noc sneh.
2.1. - Keď je druhého jasno, bude dlhá zima, keď ale nesneží, nie je ďaleko jaro.
2.1. - Keď je druhého januára jasno, bude veľa ovociny.
4.1. - Štvrtý deň jasný, znamená mrákavý a nezdravý rok.
5.1. - Na Jména Ježíš - ke kamnům nejblíž.
5.1. - Je-li na Jména Ježíš hezký den, bude úrodný rok; je-li vítr, bude málo ovoce.
6.1. - Ak je na Tri krále jasno, zdarí sa pšenica.
6.1. - Na Tri krále mnoho hviezd - mnoho zemiakov.
6.1. - Na Tři krále zima, stále.
6.1. - Trojkráľovú zimu vlk nezožerie.
Na suchý december nasleduje suchá jar.
Studený december, skoré jaro.
V studenom decembri zem snehom prikrytá dáva budúceho roku hodne žita.
Zasplietané Vianoce - zlý rok, zlý rok - zlá úroda.
Zelené Vianoce - biela Veľká noc.
Ak je v januári jasno, bude veľa ovocia.
Ak v januári sneží, alebo prší, bude zlá úroda.
Ako na Nový rok, tak po celý rok.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 5. Investment Advisory Guide for Slovakia
 6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
 7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
 8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
 9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
 1. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
 2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
 3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
 4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
 5. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
 6. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
 7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
 8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
 9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
 10. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
 1. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 29 379
 2. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 22 686
 3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 19 467
 4. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 17 068
 5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 14 833
 6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 10 026
 7. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 9 842
 8. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 9 090
 9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 6 745
 10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 348

Neprehliadnite tiež

Rok po Ficovi. Košičania protestovali pri Dolnej bráne

Nepáči sa im, že ani po zmenách vo vláde nie je v krajine poriadok.

Protest pri Dolnej bráne

Pre nesúhlas s výstavbou splyňovacej elektrárne zablokovali premávku

Protestu sa pri Lipovníku v okrese Rožňava zúčastnilo niekoľko sto ľudí.

Protestné zhromaždenie na štátnej ceste 1/16 pod Soroškou.
Poznámka

Primátor Polaček a vicepremiér Raši, ďakujeme, dobrá spolupráca

Povolebné účty sú vybavené. Treba už prestať pľuť a začať tvoriť.

Primátor Jaroslav Polaček na piatkovom zastupiteľstve.

Poslanci vyprevadili mládežnícku olympiádu z Košíc, vyslúžili si piskot

O hlasovaní v zastupiteľstve rozhodol jediný hlas.

Na hlasovaní boli prítomní viacerí fanúšikovia juniorských hier.

Mládežnícka olympiáda v Košiciach nebude (minúta po minúte)

Mestská rada športovú olympiádu neodporučila.

Hlasovanie o návrhu viceprimátorky Gurbáľovej, ktorým poslanci odmietli EYOF.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop