Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Matiko porazil francúzskeho medailistu z ME

Sninská dvojica opäť súčasťou slovenskej kadetskej taekwondo reprezentácie.

Trio našich. Zľava Samuel Kukura, Tomáš Potocký a Michal Matiko.Trio našich. Zľava Samuel Kukura, Tomáš Potocký a Michal Matiko. (Zdroj: peso)

ZÁHREB/SNINA. V dňoch 8. – 10. novembra sa v chorvátskom meste Záhreb v športovej hale Pionir konal ďalší „A“ Class turnaj Croatia Open 2013 pod hlavičkou ETU (European Taekwondo Union). Tohto prestížneho turnaja sa zúčastnilo 1 250 pretekárov z viac ako 200 klubov a reprezentácií z 35 štátov z celého sveta. Na tomto turnaji sa predstavila aj slovenská reprezentácia v taekwondo aj so sninskou účasťou, ako tréner sa predstavil Tomáš Potocký, tréner klubu Black Tiger Snina a pretekári z klubu Michal Matiko a Samuel Kukura spolu s ostatnými členmi reprezentácie.

Nemecký predný kop

Ako prvý do bojov zasiahol Michal Matiko vo váhovej kategórii do 41 kg medzi kadetmi (39 pretekárov) a hneď v prvom kole narazil na skvelého reprezentanta z Francúzska. Michal si dokázal počas celého zápasu udržiavať bodový náskok a tak po stave 8:7 postúpil do ďalších bojov. V druhom dueli nastúpil proti ďalšiemu skvelému reprezentantovi, tentoraz z Nemecka, pričom Michal už nedokázal nájsť odpoveď na súperovu prednú nohu a hneď v prvom kole ho súper zasiahol trikrát a prehral 0:9, a tak po bojovom výkone a po stave 2:14 vypadol z ďalších bojov.

Pomoc rozhodcov

Po ňom sa v kategórii do 49 kg taktiež medzi kadetmi (32 pretekárov) predstavil Samuel Kukura a ten hneď v prvom dueli nastúpil proti reprezentantovi z Turecka, ktorému veľmi pomáhali rozhodcovia, nepomohlo ani Samuelovo nasadenie a túžba po víťazstve. Nestačil na súpera a po stave 4:10 vypadol z ďalších bojov.

Cenný skalp

„Turnaj bol na skvelej úrovni, ale hlavne kvalitný, čo sa týka obsadenosti jednotlivých kategórií, lebo to bol posledný 'A' turnaj v tomto roku. Chlapci narazili hneď v prvom kole na skvelých pretekárov. Kukura na Turka, ktorému ukázal, že sa ho nebojí a Matiko v prvom dueli porazil skvelého Francúza, medailistu z ME a v druhom už nestačil na Nemca, ktorý nakoniec získal striebro. S výkonmi som nadmieru spokojný, pretože chlapci bojovali čo im sily stačili, získali opäť cenný skalp, i keď ďalšia konkurencia bola nad ich sily. Je to pre nás skvelá reprezentácia klubu a hlavne mesta Snina,“ konštatoval Tomáš Potocký, tréner Black Tigers taekwondo Snina.