Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Čerstvý otec Sarnecki smutným hrdinom

Bol najviac bodujúcim chemesákom, ale posledný smeč poslal za autovú čiaru.

Mikolaj Sarnecki. Šťastný otec zažil smutný volejbalový záver.Mikolaj Sarnecki. Šťastný otec zažil smutný volejbalový záver. (Zdroj: mirano)

HUMENNÉ. V odvete druhého kola volejbalového Vyzývacieho pohára privítal ŠK Chemes Humenné na svojej palubovke taliansky Andreoli Latina.

Účastník prestížnej Serie A 1 splnil úlohu favorita a postúpil. Výsledok 0:3 z pohľadu chemesákov je však pre slovenského vicemajstra krutý, dokazujú to aj sety 23:25, 18:25 a 26:28.

Pre Mikolaja Sarneckeho to bol prvý zápas, ktorý hral už aj ako otec. Deň pred stretnutím sa totiž s manželkou Benitou stali rodičmi malej Nataše.

„Všetko to bolo náhle, rýchle. V pondelok dostala manželka bolesti, celú noc sme „bojovali“ v pôrodnici a v utorok o jedenástej dopoludnia mi porodila krásnu a zdravú dcérku. Teším sa veľmi, som šťastný, lebo obe sú v poriadku, no teraz, hneď po zápase som však volejbalovo smutný,“ povzdychol si poľský univerzál ŠK Chemes Humenné.

Set si zaslúžili

O humenskej postupovej matematike sa asi rozprával v hľadisku iba málokto, favorit bol postavený jasne, pre úplnosť možno dodať, že iba víťazstvo 3:0 alebo 3:1 a následne úspech v „zlatom“ sete by posúval k Antverpám (súper v ďalšom kole) chemesákov.

„My sme mohli, oni museli. Tak to bolo postavené. Škoda hneď prvého setu, mohli sme ich trochu nalomiť. Moja veľká vďaka patrí fanúšikom, atmosféra bola skvelá, hralo sa mi veľmi dobre. V druhom sete sme stiahli náskok súpera, Latina nám odskočila až v závere, tretí set bol aj s troma našimi setbalmi. Škoda, že to nevyšlo, aspoň set sme si, diváci i my, zaslúžili,“ mienil „Sarna“, ako znie chemesácka Mikolajova prezývka.

Dres v zuboch

Záver tretieho setu priniesol tri humenské setbaly, každý z nich súper odvrátil. Za stavu 26:26 padlo talianske eso, ďalší servis už chemesáci spracovali a útočne zakončil akciu smečom Sarnecki

. Lopta bez tečovania v bloku skončila za zadnou čiarou. Poľský legionár hneď chytil zubami svoj dres.

„Tak, tak... Keď sa v zápase darí, pritrafí sa, že posledná lopta je zlá. Tak to bolo v mojom prípade. Aj taký vie byť volejbal,“ dodal autor sedemnástich humenských bodov, čo bolo v stretnutí Chemes Humenné – Latina na palubovke maximum.