Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita

Plavecká „Zlatá jeseň“ v Bielorusku

Brest, mesto v juhozápadnom Bielorusku, navštívilo počas jesenných prázdnin 12 plavcov Plaveckého klubu Chemes.

Plavecká výprava. Tentokrát dali humenskí plavci o sebe vedieť v bieloruskom Breste.(Zdroj: archív)

HUMENNÉ. Pod vedením trénerov Mariána Tomahogha a Ing. Jána Pencáka sa v dňoch 30. októbra až 1. novembra 2013 zúčastnili humenskí plavci medzinárodných pretekov v plávaní „Zlatá jeseň“. Súťažilo sa v troch kategóriách a za účasti plavcov z domáceho Bieloruska, taktiež Ruska a Ukrajiny, slovenské farby hájil Plavecký klub Humenné. O úspešnosti výpravy svedčí 20 pódiových umiestnení a 43–krát prepísané svoje osobné maximá.

Bieloruská voda

V kategórii 10-ročných dievčat Lenka Melničáková zvíťazila časom 42,47 sek. v disciplíne 50 m prsia a na dvojnásobnej prsiarskej trati sa umiestnila na 2. mieste. Dve strieborné umiestnenia pridala ešte v krauliarskej päťdesiatke a v motýlikovej stovke. Sarah Čajbiková s pohodlným náskokom v osobnom rekorde zvíťazila v znaku na 100 m trati časom 1:28.67 min. a na polovičnej znakárskej trati doplávala druhá.

V disciplíne 50 m voľný spôsob sa umiestnila na 3. mieste Lea Diničová, v kategórii B nenašla v motýlikových disciplínach konkurentku a na 50 m trati zvíťazila časom 36.31 sek., na 100 m trati časom 1:21,11 min. Druhé miesto si vyplávala v disciplíne 200 m polohové preteky a tretie v disciplíne 100 voľný spôsob. Terézia Terifajová si prevzala diplom za druhé miesto v znakovej päťdesiatke a na dvojnásobnej trati jej výkon postačoval iba na 4. miesto. Na rovnakom mieste, ale v motýlikovej stovke sa umiestnila Emma Zvalčáková. Vladimír Babinčák v motýliku na 50 a 100 metrov skončil zhodne na deviatom mieste.

V kategórii starších žiakov Peter Semanco k svojim úspechom pripísal umiestnenie na 2. mieste za 50 m motýlik a na 3. mieste dohmatol na 50 m znak. Daniela Gribaničová v prsiarskych disciplínach a v znakovej stovke doplávala na nepopulárnom štvrtom mieste. Junior Matej Micikáš zvíťazil časom 1:05,35 min. v disciplíne 100 m znak a po nevydarenom štarte na polovičnej trati doplával druhý. Tibor Hodbod sa na 50 m motýlik umiestnil na druhom mieste a Filip Levický doplnil zbierku diplomov o tri umiestnenia na treťom mieste v disciplínach 50 m voľný spôsob, 50 m znak a 100 m motýlik. Najlepším umiestnením Adama Tótha aj napriek stúpajúcej výkonnostnej tendencii na týchto pretekoch bolo 5. miesto v disciplíne 100 m motýlik.

Andritz cup 2013

Mesto Humenné sa dostalo do povedomia dobrými výsledkami našich plavcov na pretekoch nielen doma na Slovensku, ale aj v zahraničí, o čom svedčia aj prihlášky na preteky, ktoré usporiada PK CHEMES Humenné na ďalší víkend. V sobotu, 16. novembra 2013 od 9.00 hodine ste pozvaní na medzinárodné preteky „Cena plaveckého klubu CHEMES – Andritz Cup 2013“, kde si naši zmerajú sily s plavcami nielen zo Slovenska, ale aj s Bielorusmi, Poliakmi, Srbmi a Ukrajincami.