Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Sninský Black Tiger na majstrovstvách Malopoľska

Jednotlivci so šestnástimi medailami, bilanciou 7 – 4 – 5, družstvo zo slovenských najlepšie, výsledne tesne za stupňom víťazov.

Black Tiger Snina. Na majstrovstvách Malopoľska získali šestnásť medailí.Black Tiger Snina. Na majstrovstvách Malopoľska získali šestnásť medailí. (Zdroj: peso)

SNINA/KRYNICA. Začiatkom októbra sa v poľskom mesta Krynica-Zdroj uskutočnili XVI. Medzinárodné majstrovstvá Malopoľska v Taekwondo WTF.

Tohto prestížneho podujatia sa zúčastnilo približne 280 pretekárov z 18 klubov prevažne z Poľska a štyroch klubov zo Slovenska, medzi ktorými nesmel chýbať ani sninský klub Black Tiger Snina pod vedením trénera klubu Tomáša Potockého a asistentky Nikoly Sidorovej.

Zo sninského klubu sa predstavilo 17 pretekárov od najmladších až po seniorov a domov priniesli opäť skvelé výsledky.

V kategóriách žiakov sa predstavilo šesť pretekárov a o zlato sa postarali Patrik Telvák – 25 kg (7 pretekárov), Dušan Lopata – 28 kg (5 pretekárov), Jakub Penkert – 30 kg (11 pretekárov), Ondrej Bodnár – 34 kg (9 pretekárov), o striebro sa postaral Šimon Kocík – 44 kg (8 pretekárov) a tej istej kategórii bronz získal Andrej Varchol.

Kadeti

V kategórii kadetov sa predstavila ďalšia šestica pretekárov v sninských farbách a o zlato sa postarali Tomáš Kamenca – 33 kg (4 pretekári), Michal Matiko – 41 kg (5 pretekárov), striebro sa ušlo Samuelovi Kukurovi – 49 kg (5 pretekárov) a bronzové umiestnenie v kadetoch sa ušlo duu Patrik Gunár – 53 kg (6 pretekárov), Ernest Penkert – 57 kg (8 pretekárov) a bez medailového umiestnenia zostal po skvelom výkone David Gerboc – 37 kg (10 pretekárov).

Juniori i seniori

V kategórii juniorov sa predstavila trojica pretekárov a o zlato sa postaral Gabriel Gabor – 78 kg (5 pretekárov) a bronz získali Karol Legemza – 53 kg (5 pretekárov) a Artur Buksar – 59 kg (7 pretekárov). V poslednej kategórii seniorov sa predstavila dvojica pretekárov, ktorá podala skvelé výkony.

Vo váhe do 68 kg (6 pretekárov) sa predstavil Martin Suchý, ktorý obsadil strieborné 2. miesto a vo váhe do 80 kg (9 pretekárov) Marek Čopák, ktorý až vo finále narazil na slovenskú jednotku medzi seniormi, ale bojoval až do konca a po stave 3:8 obsadil vynikajúce 2. miesto.

Šestnásť medailí

Celkovo si sninské „čierne tigre“ odniesli 7 zlatých, 4 strieborné, 5 bronzových medailí, získali aj jedno 5. miesto.

V hodnotení jednotlivcov a pohár v hodnotení tímov za 4. miesto (18 klubov), čo je ďalší skvelý výsledok pre sninské taekwondo na medzinárodnej scéne.

Najlepšie tímy: 1. Taem Warsaw – POL, 2. UKS Arcus Krynica – POL, 3. UKS Koryo Mzsana Dolna – POL, 4. Black Tiger Taekwondo Klub Snina – SVK, 5. LZS Maciersz Lipnica Murowana – POL...