Chemesáci odohrali v Ľubľane vyrovnaný zápas

Sportnet|11. okt 2013 o 00:00

Chemesáci na palubovke slovinského favorita ťahali za kratší koniec.

ĽUBĽANA/HUMENNÉ. Premiéru v Stredoeurópskej lige už majú chemesáci za sebou. Sezónu začali na palubovke hlavného favorita súťaže, obhajcu víťazstva a účastníka Ligy majstrov.

V Ľubľane odohrali vyrovnaný zápas, pričom druhý i tretí set mohli byť v humenských rukách. Nestalo sa, koncovky zvládli Slovinci a naplnili papierové predpoklady.

V prvom dejstve viedli humenskí volejbalisti v úvode už 6:2, v druhom i treťom sete mali výhodnejšiu pozíciu pred koncovkou: 18:20, resp. 20:22 i 24:25. Napokon však vždy uspeli „oranžoví draci“ z Ľubľany...

„Zápas bol veľmi vyrovnaný. Čo aj štatistika potvrdila, súper bol o čosi lepší na prihrávke, servis bol zhruba rovnaký, rozhodnejší však boli Slovinci po zachytení nášho útoku a následne úspešnosťou vo svojej dohrávanej ofenzíve. Výkony smečiara Flajsa a nahrávača Roperta boli veľmi dobré, Ropert bol až excelentný, snáď nespravil v zápase žiadnu taktickú chybu. My sme hrali viac opatrne, čo malo striedavý úspech. Striedal som oboch nahrávačov, držali sme so súperom krok, nedovolili mu ujsť šnúrami. Často sa skóre ťahalo bod po bode, bola šanca uspieť, uhrať niečo, nielen set, ale aj zápas, no niektorí hráči akoby sa zľakli. Mali sme šancu Ľubľanu prekvapiť, minimálne trhnúť bod. Neuspeli sme a mrzí ma to viac, keďže relatívne o nič nešlo, mohli sme u favorita iba získať,“ povzdychol si Richard Vlkolinský.

Rozhodcovský „bod mrazu“

Rozhodcovskú dôveru zápasu dostala chorvátska dvojica, rozhodkyňa Kramar-Šandl s kolegom Vedrišom, no humenský kouč na ich adresu iba ťažko hľadal pozitívne slová.

„Nemôžem si odpustiť nespomenúť výkon rozhodcov. Doslova katastrofa, ináč to poviem tak, že veľa našich rozhodcov by sa malo ísť učiť, ako sa píska na Balkáne v domácom prostredí. Vyfasovali sme žltú kartu, za čo už teraz bod nie je, takže to nevadilo, čo sa však dotýkalo skóre, boli sporné lopty. Všetky rozhodnutia prisúdili Ľubľane, najmä v koncovke to domácich držalo, pomáhalo. Druhý a tretí set boli vyrovnané, vtedy boli rozhodcovské verdikty vážnym jazýčkom na váhach,“ posťažoval sa tréner ŠK Chemes Humenné.

Ľubľana – Humenné 3:0 (20, 22, 26). ŠK Chemes: Javorčík 3, Lízala 8, Sarnecki 19, J. Hriňák 1, Mizerák 8, Joščák 6 – libero Szymczak (Mlynarčík 3, Beňa 1, Leszczawski 2).