Piatok, 22. jún, 2018 | Meniny má Paulína

Desiatka plavcov na Štúrovských stovkách

Koncom letných prázdnin Plavecký klub Chemes Humenné zorganizoval sústredenie na Zemplínskej šírave.

Kvalifikačné stretnutie Slovensko - Bosna a Hercegovina nedopadlo pre nás priaznivo (1:2). I keď mali Bosniaci prevahu aj medzi divákmi, v areáli žilinského štadióna boli aj „verní“ slovenskí fans – aj táto humenská výprava.(Zdroj: archív)

Koncom letných prázdnin Plavecký klub Chemes Humenné zorganizoval sústredenie vo Vojenskej zotavovni na Zemplínskej šírave, ktorého sa zúčastnilo 29 plavcov pod vedením trénerov Mariána Tomahogha, ána Pencáka a Zoltána Kirschnera.

ŠTÚROVO/HUMENNÉ. Po tvrdej fyzickej príprave na Zemplínskej šírave odcestovalo 10 plavcov PK Chemes pod vedením trénerov Mariána Tomahogha a Jána Pencáka do Štúrova, kde sa 30. augusta v otvorenom 50 m bazéne konal 35. ročník medzinárodných pretekov v plávaní „Štúrovské stovky“. Pretekov sa zúčastnilo 426 plavcov zo 42 klubov Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Srbska.

Štyria plavci

V kategórii 17-ročných a starších Humenčanov reprezentoval Martin Babjak, ktorý na znakovej stovke získal bronzovú medailu. Na motýlikovej stovke skončil tesne za stupňami na nepopulárnom štvrtom mieste a svoje úspechy v Štúrove doplnil ešte dvomi umiestneniami v prvej desiatke.

Z dvoch mladších humenských juniorov, ktorí si na Štúrovských stovkách preverovali svoje kvality, bol úspešnejší Matej Micikáš, ktorý ziskom striebornej medaily v znakovej stovke, bronzovej medaily v kraulovej stovke, umiestnením na štvrtom mieste v najlepšom osobnom výkone na rovnakej motýlikovej trati a tiež v osobnom rekorde umiestnením na šiestom mieste v prsiarskej stovke bol zároveň najúspešnejším plavcom humenského plaveckého klubu na týchto pretekoch. Filip Levický si zo Štúrova odniesol dve bronzové medaily za 100 m znak a motýlik, v kraule na rovnakej trati si vyplával 5. miesto a v prsiarskej disciplíne doplával na siedmom mieste.

Trinásťročný Peter Semanco si vo vyrovnanom osobnom výkone vyplával zlatú medailu v disciplíne 100 m znak a svoje osobné rekordy zlepšil v kraulovej a motýlikovej stovke.

Poltucet plavkýň

Najhodnotnejšiu medailu na najvyššom stupienku pre najlepších si prevzala aj Lea Diničová za motýlikovú stovku, v kraule sa umiestnila na štvrtom mieste a zlepšila sa v znakovej a prsiarskej disciplíne.

Najväčší progres zaznamenala opäť Lenka Melničáková, ktorá si nielenže vylepšila osobné rekordy vo všetkých disciplínach na 50 m trati v dlhom bazéne, ale tak, ako je už zvykom, v prsiarskej disciplíne nemala konkurentku a časom 42:19 získala zlatú medailu.

Sarah Čajbiková zaznamenala najlepší výsledok v disciplíne 50 m znak umiestnením na 6. mieste, Emma Zvalčáková v motýlikovej stovke umiestnením na 8. mieste a Nina Vološinová na polovičnej motýlikovej trati umiestnením na 9. mieste. Daniela Gribaničová plávala vo vyrovnaných osobných výkonoch s najlepším umiestnením na 15. mieste vo svojej kategórii.