Humenské tri body, dolnokubínske dva góly

Sportnet|26. aug 2013 o 00:00

Oraváci sa ujali vedenia, ale všetky body ostali pod Vihorlatom. Zlomová chvíľa od 77. až do 79. minúty.

HUMENNÉ. Po nevydarenej domácej premiére (s Popradom 1:4) a minulotýždňovej prehre v Kremničke (0:3) sa humenskí futbalisti ocitli na samom dne tabuľky.

Naopak Dolnokubínčania boli v spoločnosti prvej trojky, ktorá ešte neokúsila trpkosť prehry. Psychická výhoda teda bola viac na strane súpera, tobôž, keď sa ujal v 26. minúte vedenia.

„Doma sme nezačali sezónu dobre, lebo po spálených troch tutovkách a vylúčení sa udiala s Popradom vysoká, krutá prehra. Čakal nás 'Kubín', ktorý doteraz neprehral, teda súper kvalitný, zápas ťažký,“ začal hodnotenie duelu Russlan Ljubarskij.

Pripraviť sa teda bolo treba dôsledne, dosť práce pred stretnutím však mal aj humenský klubový lekár.

„Káder máme veľmi, veľmi úzky, nastúpiť museli aj traja hráči, ktorým to povolili iba injekcie, lieky od bolesti. Nebudem to konkretizovať, klobúk dole pred bojovnosťou všetkých, ktorí boli na trávniku, obzvlášť tých, ktorí dnes odohrali zápas na „'jednej nohe'',“ podotkol hrajúci tréner ŠK Futura Humenné.

77. až 79. minúta

To bola chvíľa, keď sa lámal chlieb stretnutia. V 77. minúte agilný Laura vnikol do šestnástky, spätnou prihrávkou našiel Šipku, ktorý z 8 m vyslal bombu na humenskú bránu.

Na čiare však predviedol Bálint priam zázračný zákrok. Domáca odpoveď sa niesla po ľavom krídle, keď obranca Dysko vyrazil popri čiare do ofenzívy, prudko odcentroval a Drengubiak chcel loptu volejom odvrátiť.

Lopta mu však padla na „dlhú nohu“ a od špičky kopačky dolnokubínskeho kapitána putovala za chrbát Trabalíka.

Pre Humenčanov ťažký zápas aj po stránke psychickej. Od 26. minúty prehrávali.

„Opäť sme doma prehrávali, to nikdy na pohode nepridá, naopak. Preto zvýrazním pochvalu pre hráčov, že bojovali, nevzdali sa, ešte do prestávky sme vyrovnali. Po obrátke sme boli lepším mužstvom, tri body sú pre nás dôležité, odlepili nás z dna tabuľky,“ dodal Russlan Ljubarskij.