„Šesťdesiatnik“ Čišovský mužom zápasu

Marián Čišovský. Plzenský obranca hlavičkuje.
Marián Čišovský. Plzenský obranca hlavičkuje. (Autor: tasr)
Sportnet|1. aug 2013 o 00:00

O víťazstvo Plzne v estónskom Kalju 4:0 sa humenský odchovanec pričinil dvoma gólmi a asistenciou.

PLZEŇ/HUMENNÉ. Asi málokto očakával, že plzenská „Viktorka“ zvládne prvé stretnutie 3. predkola Ligy majstrov na pôde estónskeho majstra Nömme Kalju suverénne 4:0.

O super výsledok sa výraznou mierou postaral slovenský obranca Marián Čišovský. Prvé dva góly strelil, pri štvrtom asistoval.

Už v 2. minúte bol Čišovský v správnom čase na správnom mieste, brankárom vyrazenú strelu Daridu dopravil do odkrytej časti brány.

V 52. minúte po rohovom kope čakal pri vzdialenejšej žrdi a plzenský náskok zvýšil. To boli situácie, keď o góloch humenského rodáka nebolo pochýb.

Prišiel však nadstavený čas stretnutia, po rohovom kope nasledovala hlavička Mariána Čišovského, pričom lopta smerujúca na bránu Kalju sa obtrela o telo spoluhráča Hejdu a skončila v sieti.

Gól bol pripísaný druhému plzenskému obrancovi, portál UEFA.com však uvádza ako strelca práve Čišovského. Bol to teda hetrik?

Okrúhlych šesťdesiat

Číslom sa nebavíme sa o rokoch, ale o strelených góloch. Ako totiž Marián Čišovský prezradil, po zápase v estónskom Kalju ich má na konte práve toľko.

„Nejako som o tom nerozprával, ale vediem si gólovú štatistiku z ligových zápasov a pohárových stretnutí. Do šestdesiatky chýbali práve dva, už je to minulosťou. Nie však moje góly sú dôležité, ale celkový úspech družstva,“ konštatoval stručne a skromne 33-ročný futbalista, ktorý začínal v Humennom a následne hral v Interi Bratislava, Žiline, Petržalke a rumunskom Temešvári.

Že mu to na úvod tejto sezóny strelecky sype, dokazuje aj po jeden presný zásah proti Sarajevu (druhé predkolo Ligy majstrov) a Bohemians Praha (Gambrinus liga).