Nedeľa, 18. apríl, 2021 | Meniny má ValérKrížovkyKrížovky

Jarné majstrovstvá v humenskom bazéne

V domácom prostredí sa predstavilo 41 členov Plaveckého klubu Chemes Humenné.

Plavecké talenty. Zľava Nina Vološinová, Lenka Melničáková a Sarah Čajbíková.Plavecké talenty. Zľava Nina Vološinová, Lenka Melničáková a Sarah Čajbíková.

HUMENNÉ. Mestská krytá plaváreň bola dejiskom 2. kola jarných majstrovstiev východoslovenskej oblasti v plávaní. Kvalifikačné preteky prilákali do krátkeho bazéna 214 plavcov, ktorí si zmerali sily v 821 štartoch 20 disciplín. V domácej vode si s chuťou zasúťažilo aj 41 plavcov PK Chemes Humenné.

Juniori

Martin Babjak - štyri štarty a rovnaký počet medailových umiestnení (3-krát zlato, 1 striebro). Osobný a klubový rekord na 100 m znak má hodnotu 1:02,17 min.; Filip Levický - návrat optimálnej formy a kompletné zlepšenia vo všetkých štartoch znamenajú prísľub pred slovenským šampionátom. Najhodnotnejší výkon v šprinte na 50 m voľným spôsobom (25,93 sek.). Strieborné pozície na 200 m polohové preteky i 200 m motýlik; Tibor Hodbod - bronzový kov na 100 m prsia (1:16,50); Matej Micikáš - osobák na 50 m voľný spôsob (26,68); Adam Tóth - štvrtý na 200 m motýlik.

Staršie žiactvo

Daniela Gribaničová - štvrtá na 100 m znak (1:21,80) a osobák v disciplíne 50 m voľný spôsob (34,28); Viliam Terkoš nesmiernu chuť po úspechu korunoval víťazstvom na 200 m polohové preteky (2:56,04); Peter Semanco trikrát bronzový - 100 m znak, 100 m prsia a 200 m polohové preteky; Patrícia Koškovská - piata na 100 m znak v osobáku 1:25.46; Stanislava Gribaničová - ôsma na 100 m znak.

Mladšie žiactvo

Obrovský potenciál a dravosť mladej plavkyne Ley Diničovej znamenal v štyroch štartoch štyri osobné výkony na hranici 300 FINA bodov a dve prvé miesta hovoria za všetko. Terézia Terifajová po mesačnom tréningovom výpadku (zranenie) prekvapila výkonmi v prvej desiatke, keď na 200 m polohové preteky dokázala posunúť svoj rekord na novú hodnotu (3:16,02). Emma Zvalčáková si premiérovo zaplávala najťažšiu disciplínu 200 m motýlik, ktorá jej však paradoxne časom 3:50,18 priniesla najlepšie umiestnenie a skončila piata. Samuel Čerňa vyplával dve siedme miesta - 100 m znak a 200 m polohové preteky, Alexander Mastik bol štvrtý na 100 m znak (1:36,31), Alexandra Kušnírová obsadila 6. miesto na 100 m znak, Natália Babjaková sa zlepšovala v každom štarte. Vladimír Babinčák získal bronz na 200 m motýlik (3:53,21), Leo Al Ahdal časom 3:38,96 na 200 m polohové preteky skončil piaty, Kristína Gajdošová dohmatla jedenásta na 200 m PP, Miloš Krupka príjemne prekvapil zápismi v prvej desiatke na 100 m prsia a 200 m PP, Richard Latta bol desiaty na 200 m polohové preteky v osobnom čase 3:46,44, Alexandra Kučalová dosiahla najkvalitnejší výkon v disciplíne 50 m voľný spôsob, Alexandra Babjaková získala svoje nové maximum na trati 100 m znak, Dáša Regulová sa zlepšila o 12 sekúnd v znaku na 100 m, Petra a Zuzana Tabákové zaplávali najlepší výkon na 100 m prsia.

Najmladší plavci

Lenka Melničáková vyhrala všetko, do čoho skočila, jej výkonnosť predurčuje stále väčšie nasadenie. Svedčí o tom päť prvenstiev v disciplínach 50 m a 200 m voľný spôsob, 100 m prsia, 50 m motýlik a 200 m polohové preteky. Matej Kislan dvoma umiesteniami na „bedni“ príjemne prekvapil - bronzový na 200 m voľný spôsob a 50 m motýlik, pričom v ďalších rozplavbách nebol horší ako šiesty. Sarah Čajbíková dohmatla suverénne ako prvá na 100 m znak (1:30,76). Nina Vološinová si tiež vychutnáva svoje obdobie úspechov, čo dokázala ziskom troch pozícií na najvyššom stupni v disciplínach 200 m voľný spôsob, 50 m motýlik a 200 m polohové preteky. Anna Maria Terkošová pretavila všetky svoje štarty s umiestnením do 9. miesta. Samuel Onderišin sa začína presadzovať, čo v domácej vode dokázal ziskom 2. miesta na 200 m voľný spôsob. Arthur Kaššay na 200 m voľný spôsob a 100 m znak musel prijať pre každého športovca nepopulárnu štvrtú priečku. Jeden z najmladších, Ján Balogáč, v disciplíne 100 m znak dohmatol tretí. Petra Frivaldská plávala v osobných maximách, čo znamenalo aj 5. miesto na 100 m prsia. Dominika Kopčová predviedla najhodnotnejší výkon na 100 m znak (1:42,83 - 5. miesto). Natália Juhásová zabojovala rovnako na znaku, kde dosiahla desaťsekundové zlepšenie (1:54,01) a uzatvárala prvú desiatku. Anita Salanciová tiež nazrela do elitnej desiatky v disciplíne 200 m polohové preteky. Alžbeta Dirbáková patrila k najmladším a ešte neokresaným štýlom skončila na 100 m znak dvanásta.

Zlaté štafety

Dievčatá na trati 4 x 50 m voľným spôsobom (kategória C) v zložení Melničáková, Vološinová, Čajbiková, Terkošová vyplávala časom 2:34,37 zlato. Rovnako „zlatí“ boli chlapci v rovnakej štafete (kategória C) Balogáč, Onderišin, Kaššay, Kislan i (kategória B) Mastik, Čerňa, Babinčák, Al Ahdal.