Obsadili výborné tretie miesto.
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V sobotu 20. apríla sa v Liptovskom Mikuláši konal 4. ročník medzinárodnej súťaže orientálneho brušného tanca Liptov Orient Festival. Medzi 317 tanečnicami zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska nechýbala skupina Bellies z Humenného.
Skupina Bellies pod vedením lektorky Rity Veres Csoto po minuloročnej premiére skúsila šťastie aj v tomto roku. Organizátori však Humenčankám prichystali nemilé prekvapenie.
Do tanečného štýlu klasický orientálny tanec v kategórii amatéri, kam patria tanečnice, ktoré sa tomuto umeniu tancu venujú vo voľných chvíľach a popri zamestnaní, sa prihlásili len dve skupiny. Organizátori ju tak museli zlúčiť s kategóriou profi.
Profesionálky sú však lektorky tanca alebo tanečnice, ktoré pravidelne vystupujú za honorár a majú tak bohaté javiskové skúsenosti.
Pre Bellies to však bola veľká výzva. S odhodlaním sa popasovali s veľkou konkurenciou a získali 3. miesto. Prvé dve miesta obsadili tímy z Česka.
Porota ocenila Bellies za pekné tanečné predvedenie, priestorové členenie, synchronizáciu, použitie rekvizít závojov a krídel, výber hudby, umelecký dojem a v neposlednom rade aj za krásne profesionálne kostýmy.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín